Wydarzenia

2021

X TURNIEJ HALOWY WETERANÓW 50+

W sobotę, 11 grudnia 2021 r. nasze stowarzyszenie przeprowadziło X już, jubileuszowy Turniej Weteranów +50 o Puchar Stowarzyszenia „Daj szansę”, jak zawsze na Hali Piłkarskiej Bemowo. Jak zawsze dzięki współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki, które od początku wspiera nasze cykliczne turnieje.
Patronem Honorowym tego turnieju była Pani Urszula Kierzkowska – Burmistrz Dzielnicy Bemowo. Otwarcia turnieju dokonał w Jej imieniu wiceburmistrz – Piotr Kobierski.
Po raz pierwszy w naszym turnieju pojawił się zespół zza granicy, konkretnie z Litwy. Powitaliśmy FUTBOLO KLUBAS „DRAUGAJ: VILNIUS, którego szefem jest nasz nowy przyjaciel, Albinas Katkauskas. Pozostałe zespoły to: Mundurowi, Wojsko, Bemowo, SENI Bródno, CRISTEROS, Biznes i Okęcie.
Z roku na rok, poziom turnieju jest coraz wyższy. Nasz pomysł sprzed 5 lat, by aktywować „dorosłych” panów – wypalił !!! Nasi uczestnicy potworzyli swoje zespoły weteranów, uczestniczą w rozmaitych turniejach w całej Polsce, z sukcesami… W naszym turnieju wystąpiło, jak zwykle osiem wybranych zespołów. Podzielone na 2 grupy, rozgrywały mecze każdy z każdym, zaś następnie grano mecze półfinałowe i o miejsce 5.
Po meczach grupowych, w których zwyciężyły drużyny Wojska i SENI Bródno, rozpoczęły się mecze półfinałowe i finały.
W meczu o V miejsce FC Draugaj pokonał Biznes 5-1, w pierwszym półfinale Wojsko pokonało Cristeros 4-2, w drugim, Mundurowi przegrali z SENI 2-5.
W meczu o III miejsce Mundurowi zwyciężyli Cristeros 3-2, zaś w wielkim finale, po niezwykle zaciętym meczu Wojsko zwyciężyło seryjnego tryumfatora poprzednich turniejów SENI Bródno 2-1 i po raz pierwszy Wojskowi zwyciężyli w naszym turnieju !!!
Oto ostateczna kolejność X Turnieju Weteranów +50:
I miejsce – Wojsko,
II – SENI Bródno, III Mundurowi, IV – CRISTEROS, V – FC DRAUGAJ Wilno, VI – BIZNES,
VII – Okęcie i VIII – Bemowo.
Kierownicy, sędziowie i organizatorzy wybrali też najlepszych zawodników naszego turnieju:
jak zwykle uhonorowaliśmy dwóch bramkarzy, zostali nimi; Grzegorz Wilczek z SENI oraz Zbigniew Tulin z Wojskowych.
Najlepszym piłkarzem turnieju wybrany został Marcin Sadowski z drużyny Wojskowych.
Królem strzelców został były znakomity piłkarz – Jacek Bąk, reprezentujący SENI Bródno.
Na tym zakończyliśmy sezon 2021. Mam nadzieję na dalszą współpracę z Ministerstwem Sportu i Turystyki i ich pomoc w kontynuacji tych niezwykłych imprez.

XX MIKOŁAJKOWY TURNIEJ HALOWY O PUCHAR STOWARZYSZENIA „DAJ SZANSĘ

Wczoraj, w sobotę, 4 grudnia, nasze stowarzyszenie, wspierane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, przeprowadziło ostatnie w tym roku turnieje:
XIX Mikołajkowy Turniej o Puchar Stowarzyszenia „Daj szansę” rocznika 2011 i
XX Mikołajkowy Turniej o Puchar Stowarzyszenia „Daj szansę” rocznika 2012.
Poziom różny, ale walka w każdym meczu zacięta.
W turnieju rocznika 2011, w finale zagrały bezsprzecznie dwa najlepsze zespoły: MKS Piaseczno i Akademia Piłkarska Wilki II. Po niezwykle zaciętym meczu, padł remis 2-2. W rzutach karnych, strzelanych do pierwszego „pudła” 6-5 zwyciężyły Wilki. W meczu o III miejsce drużyna Legia Soccer School pokonała zdecydowanie Akademię Piłkarską Gigant 8-1.
Najlepym strzelcem tego turnieju został Szymon Mikołajczyk, zdobywca aż 14 goli !!
Najlepszym piłkarzem turnieju został wybrany Wojciech Chałupka, zaś najlepszym bramkarzem Bartosz Miśkiewicz.
W drużynach grały również dziewczyny, które poziomem piłkarskim wcale nie odbiegały od kolegów !!
Puchar FAIR-PLAY otrzymał zespół MKS Ostrowianka, debiutujący w naszym turnieju.

XXII MECZ „NIE DLA RASIZMU”

9 października, w sobotę, odbył się kolejny, XXII już nasz Mecz „NIE DLA RASIZMU”.
Zagrały zespoły „Afryki”, złożony z byłych, czarnoskórych piłkarzy z polskich lig, przeciwko Reprezentacji Dziennikarzy RP, prowadzonych przez nie byle kogo, bo przez Piotra Czachowskiego – legendę naszej piłki.
Mecz rozpoczęli przedstawiciele obu drużyn: Alex Nwolisa, syn byłego piłkarza Ursusa, Mazura Karczew i warszawskiej Poloni i Wisły Kraków: Arinze Nwolisa oraz kapitan Dziennikarzy: Cezary Olbrycht. którzy odczytali „Apel UEFA do piłkarzy i kibiców”.
Ulotki z tym apelem i plakaty meczowe otrzymali kibice, obecni na meczu. Drużyny pięknie się prezentowały w czasie sesji zdjęciowej z flagami UEFA RESPECT, podarowanymi nam przez UEFA.
Mecz był niezwykle zacięty, ale prowadzony w duchu fair-play. Mimo prowadzenia 5-3, mecz zakończył się remisem 5-5. W rzutach karnych lepsza była reprezentacja Afryki, która wygrała 6-5.
W drużynie Afryki, gościnnie wystąpił przyjaciel naszego stowarzyszenia: Andrzej Voigt, były kandydat na Prezydenta RP i doskonały piłkarz.
W przerwie meczu, najmłodsi kibice strzelali rzuty karne i żonglowali piłką. Każdy uczestnik otrzymał prezenty, ufundowane przez niezawodnego przyjaciela naszych wydarzeń, Polski Związek Piłki Nożnej ( puzzle, piórniki, bidony, lunchboxy, kubki i inne ).
Do naszej kolekcji trafiła kolejna pamiątkowa koszulka meczowa z podpisami wszystkich zawodników i sędziów.
Wszyscy uczestnicy naszego wydarzenia, otrzymali pamiątkowe ekomedale, wykonane z drzewa, zaprojektowane specjalnie na ten mecz, z logo patronów honorowych.
Po meczu, wspólny grill dla wszystkich.
Patronami Honorowymi byli: Polski Komitet Olimpijski, Mazowiecki Związek Piłki Nożnej i Pani Urszula Kierzkowska – Burmistrz Bemowa, którą na meczu reprezentował wiceburmistrz Piotr Kobierski. Nad całością czuwał rewelacyjny prowadzący, komentujący na żywo wydarzenia na boisku, przyjaciel naszego stowarzyszenia – Artur Rola.
Dziękujemy wszystkim za udział w tym niezwykłym wydarzeniu !!

XXI Mecz „NIE DLA RASIZMU”

19 czerwca 2021 w Bemowskim Ośrodku Piłki Nożnej po raz 21 odbył się mecz „NIE DLA RASIZMU”.
Zagrali – obchodzący Stulecie Powstania Robotniczy Klub Sportowy „Sarmata” i Drużyna Gwiazd (czarnoskórzy piłkarze z polskich lig i Przyjaciele naszego stowarzyszenia).
Drużyna Sarmaty wystąpiła w historycznych strojach z 1924 roku!

2020

VIII Halowy Turniej Seniorów +50

Mimo bardzo trudnego okresu pandemii, nasi weterani nie zawiedli i stawili się dzisiaj, 28.11.2020 r. na naszym VIII Halowym Turnieju Seniorów +50 w Hali Piłkarskiej na Bemowie. Dla zespołu Stowarzyszeń turniej sie skończył, zanim się zaczął. U dwóch kolegów nasi medycy wykryli nieco podwyższoną temperaturę i – na wszelki wypadek ta drużyna wróciła do domu. Musieliśmy przeorganizować rozgrywki i zamiast dwóch grup, turniej został rozegrany na zasadzie meczu „każdy z każdym”. Niestety, po dwóch kolejkach, z powodu kontuzji zawodników zdekompletowany został zespół Lekarzy ( !!), więc pozostałe mecze uznane zostały za walkowery.Stosowaliśmy rygory pandemiczne. Zabezpieczone były środki dezynfekujące. Zawodnicy otrzymali jednorazowe butelki z napojami izotonicznymi oraz bidony, w które mogli nalać przygotowaną wodę.
Mecze, jak zwykle zacięte, ale poziom sportowy bardzo wysoki.Telewidzowie będą mogli zobaczyć fragmenty meczy, bowiem relację filmową z turnieju wyda TVPSport.
Turniej wygrała reprezentacja OSiR Ząbki, która wygrała wszystkie mecze, jeden remisując, strzelając najwięcej – 23 gole.Drugie miejsce zdobył zespół Delty, a trzecie Cristeros. Zwycięzcy poprzedniego turnieju, Weterani Bródno, tym razem na IV miejscu.
Jak zawsze sędziowie, kierownicy drużyn i organizatorzy wybrali najlepszych uczestników turnieju. Najlepszymi bramkarzami zostali: Grzegorz Szankało z Biznesu i Wojciech Gut z Ząbek. MVP zawodów wybrano: Igora Gołaszewskiego ( jakże inaczej, toż to klasa !!) i Dariusza Kulczykaz Cristeros.
Najlepszym strzelcem został, zdobywca 11 goli, Robert Paluchowski ze zwycięskiej drużyny z Ząbek.
Najczyściej grali zawodnicy Weteranów Bródno i do nich powędrował Puchar FAIRPLAY.
Na tym zakończyliśmy organizacje imprez, przewidzianych na rok 2020. Dziękujemy Ministerstwu Sportu, obecnie już zreorganizowanemu, za wsparcie tegorocznych imprez.
Mamy nadzieję,iż w przyszłym roku nasze stowarzyszenie będzie mogło nadal – z resortem sportu, kontynuować nasze wspaniałe imprezy.
Do zobaczenia !!!!!

III Halowy Turniej Piłkarski o Puchar Stowarzyszenia „Daj szansę” rocznika 2012

21 listopada nasze stowarzyszenie przeprowadziło kolejny, ciekawy turniej dla naszych młodych piłkarzy.
III Halowy Turniej Piłkarski o Puchar Stowarzyszenia „Daj szansę” rocznika 2012, rozegraliśmy w trudnym dla wszystkich czasie. Dobrze, że Biuro Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy, dzięki któremu turniej się odbył, pozwalał cierpliwie na kolejne zmiany terminów tego wydarzenia.
Zgodnie z zaleceniem Biura, w turnieju nie używaliśmy żadnych plastikowych produktów, dlatego wszyscy uczestnicy otrzymali sportowe bidony, do których sami czerpali wodę z pojemników.
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali okolicznościowe medale i upominki od niezawodnego partnera naszego stowarzyszenia: Polskiego Związku Piłki Nożnej.
W turnieju, jak zwykle wystąpiło osiem zespołów rocznika 2012:
dwa zespoły ATP, Bóbr Tłuszcz, WAP, UKS G81 Bemowo, Polonia Warszawa, AP Wilki i AMP Gool. Należy podkreślić dobrą pracę z młodzieżą w ATP, skoro w tej silnej konkurencji oba zespoły, znalazły się w pierwszej czwórce. Stałe postępy czyni zespół Bobra Tłuszcz, który to klub – w poprzednich latach „dostarczyciel punktów” w obecnych turniejach staje się regularnym kandydatem do finałów. W meczu o III miejsce, Bóbr rozbił 5-0 skład ATP 2, zaś w wielkim finale AP Wilki pokonały po zaciętym meczu pierwszy zespół ATP 2-0. Jak zawsze, sędziowie, kierownicy drużyn i trenerzy wybrali najlepszych; zawodnika turnieju, którym został Oskar Frej z Wilków, zaś najlepszym bramkarzem, również Wilk, Janusz Zbyszyński.
Królem strzelców został zdobywca 9 goli, gracz Polonii: Bartosz Rękawek.
Ostateczna kolejność: zwycięzca: Akademia Piłkarska Wilki, II – ATP 1,
III – Bóbr Tłuszcz, IV – ATP 2, V miejsce po zwycięstwie 7-0 Polonia nad UKS G821 (VI). W meczu o VII miejsce AMP Gool po zaciętym meczu pokonała WAP 5-4. O wyrównanym poziomie drużyn świadczy fakt, iż WAP, jako jedyna drużyna pokonała Bobra Tłuszcz, odbierając Bobrowi awans do finału.
AP Wilki pokonały po zaciętym meczu pierwszy zespół ATP 2:0. Puchary i medale za II miejsce ( ATP) i III ( Bóbr Tłuszcz) odebrali kapitanowie drużyn.
Puchar FAIR PLAY dla drużyny ATP !!
Najlepszy zawodnik turnieju, MVP: Oskar Frej z Wilków. Najlepszy bramkarz, również Wilk, Janusz Zbyszyński.
Król strzelców, zdobywca 9 goli, gracz Polonii: Bartosz Rękawek.
Gościem na naszym turnieju był wielki piłkarz reprezentacji Polski i klubów francuskich: Tomasz Kłos.
Mam nadzieję, że wśród uczestników naszych turniejów rosną przyszli reprezentanci piłkarskiej kadry Polski !!!!

XX Mecz „NIE DLA RASIZMU”

24 października, nasze stowarzyszenie przy współpracy z Ministerstwem Sportu, przeprowadziło w końcu nasz XX Mecz „NIE DLA RASIZMU”. Jubileuszowy, ale coś smutny, bo bez kibiców, bez dzieciaków, do których w szczególności skierowane jest przesłanie tych meczy i bez radosnych konkursów dla nich przygotowanych. No cóż, trudny czas pandemii… Staraliśmy się przestrzegać zaleceń sanitarnych, ale …w ferworze walki….
W ramach ogólnoeuropejskiej akcji FARE WEEKS – October 2020, mecz rozegrała Reprezentacja Dziennikarzy RP z kombinowaną drużyną czarnoskórych piłkarzy wspomaganych przyjacielami naszego stowarzyszenia, wśród których byli ( nasi wierni przyjaciele) : Żora Korolyov i były kandydat na Prezydenta RP, Andrzej Voigt. Mecz prowadził niezastąpiony Wojtek Hadaj.
Oto zdjęcia z naszego meczu, a następnie opublikuję wypowiedzi naszych przyjaciół o sprawach, w których jest wiele do zrobienia…
Szczególnie ostatnio nasiliły się incydenty rasistowskie, które przybierają już niepokojące rozmiary…
„NIE DLA RASIZMU” – hasło aktualne, jak nigdy przedtem…..
A jakie ładne medale zrobiła nam firma „VOYTEX” !!!

VII Halowy Turniej Seniorów +50 o Puchar Stowarzyszenia „Daj szansę”.

Nasi piłkarscy koledzy-weterani, rozegrali dzisiaj pasjonujący VII Halowy Turniej Seniorów +50 o Puchar Stowarzyszenia „Daj szansę”. Dwa zespoły: Weterani Bródno i Łomianki walczyły o zwycięstwo w turnieju. Sztuka ta udała się Weteranom Bródno, ktore tylko lepszym stosunkiem bramek wyprzedzili Łomianki. W bezpośrednim meczu tych drużyn padł remis 1-1. Ale cóż w tym dziwnego, skoro w zespole Bródna, prowadzonego przez niezastąpionego „Badiego”, Roberta Badowskiego, grali aktualni mistrzowie Polski Weteranów !!!!!
Tym większe gratulacje dla Łomianek !
W ostatniej chwili, z powodu gorączki kilku zgłoszonych zawodników drużyn Cristeros i Wojska, drużyny te zostały wycofane z turnieju w ostaniej chwili. Turniej został za to rozegrany w systemie „każdy z każdym”. Ostateczna kolejność:
I miejsce: Weterani Bródno,
II miejsce: Łomianki,
III miejsce Delta II,
4.Delta I,
5.Samorząd,
6.Biznes.
Jak zwykle, sędziowie, organizatorzy i kierownicy drużyn wytypowali najlepszych zawodników turnieju. MVP zawodów zostali: Kulczyk Arkadiusz i Pietraszek Zbigniew.
Najlepszymi bramkarzami wybrani zostali Kleśniak Tadeusz i Zakrzewski Andrzej.
Królem strzelców został zdobywca 9 goli – Dariusz Kamiński.
Puchar Fair-Play przyznany został drużynie Biznesu.
Dziękujemy rewelacyjnemu spikerowi, Arturowi Rola za bezbłędne prowadzenie zawodów. Dziękujemy ekipie medycznej, która – na szczęście, nie miała wiele do roboty.
Okazja do rewanżu już wkrótce, bowiem jeszcze w tym roku przeprowadzimy VIII Halowy Turniej Seniorów +50.
Należy przypomnieć, iż turniej był zrealizowany we współpracy z Ministerstwem Sportu.
Do zobaczenia !!!!

V Halowy Turniej o Puchar Stowarzyszenia „Daj szansę” rocznika 2010

Dzisiaj, w sobotę 19 września, wreszcie mogliśmy przeprowadzić turniej, przełożony z wiosny.
V Halowy Turniej o Puchar Stowarzyszenia „Daj szansę” rocznika 2010 odbył sie – jak zwykle w Hali Piłkarskiej Bemowo.
Turniej został zorganizowany we współpracy z Biurem Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy.
Dwa kluby przywiozły na turniej po dwa zespoły, by każdy ich młody piłkarz rocznika miał szansę pograć. Po meczach eliminacyjnych, dominowały znane akademie i młodzież „Drukarza”, słynącego z wzorowej pracy z młodzieżą.
W meczu o III miejsce Drukarz 2 pokonał Turbo Akademię 4-3, zaś w wielkim finale AP Wilki, prowadzone przez piłkarza Sarmaty Pawła Dąbrowskiego zwyciężyły z Drukarzem 1 3-2.
Jak zwykle, kierownicy drużyn, trenerzy, sędziowie i organizatorzy, wytypowali i nagrodzili wyróżniających się piłkarzy:
MVP – najlepszym zawodnikiem turnieju został piłkarz AP Wilki, Janek Kucharczyk.
Najlepszym bramkarzem został Antoni Szymaniec z Drukarza 1, zaś Królem Strzelców, zdobywca 7 goli, zawodnik Eskadry 2 Kuba Wierzbicki.
Puchar FAIR Play otrzymała drużyna Huraganu Wołomin.
Przedstawiamy komplet wyników i fotki z tego turnieju, prowadzonego – jak zawsze, przez niezawodnego i niezastąpionego Wojtka Hadaja.
Podziękowania dla rodziców i kibiców za wzorowe zachowanie przepisów pandemicznych.
Stosujemy również zalecenia władz Warszawy w kwestii zakazu używania plastiku. Wszyscy uczestnicy naszego turnieju otrzymali bidony z okolicznościowymi nadrukami, do których mogli nalewać dostarczoną przez organizatora wodę z higienicznych dystrybutorów.
Dziękujemy również niezawodnemu PZPN, który – jak zwykle, przekazał upominki dla naszych najlepszych, młodych piłkarzy !! Dziękujemy !!!
Do zobaczenia wkrótce na kolejnych sportowych wydarzeniach, organizowanych przez nasze stowarzyszenie.
2019

II Świąteczny turniej halowy o puchar Stowarzyszenia „Daj Szansę”

Kolejny, ale ostatni ( niestety) w tym roku turniej, za nami. Osiem drużyn siedmiolatków, toczyło twarde pojedynki o Puchar Stowarzyszenia „Daj szansę”. Ponownie w obsadzie międzynarodowej, bowiem gościliśmy zaprzyjaźniony białoruski Centralny Ośrodek Rezerw Olimpijskich z Brześcia. Jak zwykle, dominowali piłkarze klubów, prowadzących duże szkółki piłkarskie. Mecze grupowe zdecydowanie wygrali faworyci, drużyny Znicza Pruszków i Polonii Warszawa ( po 3 zwycięstwa). W półfinałach Bug Wyszków pokonał faworyzowaną warszawską Polonię 2-1, zaś Znicz gładko zwyciężył mocny rocznik Bobra Tłuszcz 4-0.
W meczu o VII miejsce Huragan I wygrał z Huraganem II 3-0, w meczu o V miejsce Bemowski KS 7 przegrał z rozkręcającym się zespołem CORO Brześć 0-2.
W meczu o podium, w małym finale, Bóbr Tłuszcz pokonał Polonię, zaś w dramatycznym finale, po bezbramkowym meczu, Znicz Pruszków pokonał po rzutach karnych Bug Wyszków.
Trenerzy, sędziowie i organizatorzy wybrali najlepszego piłkarza turnieju. Został nim Aleksander Pawluk ze Znicza.
Najlepszym bramkarzem został Kacper Balcerzak z Warszawskiej Polonii, zaś Królem Strzelców, zdobywca 8 goli, zawodnik BKS 7 – Aleksander Mazurek.
Puchar FAIR PLAY otrzymał zespół Huraganu Wołomin. Trzeba podkreślić, iż wszystkie zespoły grały niezwykle czysto.
W drużynie Znicza Pruszków grała dziewczyna: Lena Szlaga, która bez litości ogrywała kolegów. Absolutny fenomen !!!
Mamy do czynienia z jednym z największych talentów dziewczęcej piłki nożnej. Czy mamy do czynienia z następczynią Ewy Pajor ???
Ona i inni indywidualnie wyróżnieni otrzymali torby z prezentami od PZPN, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe medale, koszulki, długopisy i upominki.
PS. Z wielką przyjemnością patrzyłem na podejście młodych trenerów do tych dzieci. Uczyli nie tylko gry w piłkę, ale przypominali o umyciu rąk przed obiadem lub o powiedzeniu „dzień dobry” wchodząc do restauracji na obiad. BRAWO !!!

IV Mikołajkowy Turniej Halowy dla dzieciaków rocznika 2010

W niedzielę, 8 grudnia przeprowadziliśmy IV już Mikołajkowy Turniej Halowy dla dzieciaków rocznika 2010.
Turniej został przeprowadzony we współpracy i sfinansowany przez Biuro Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy.
Po raz kolejny, nasz turniej otrzymał Patronat Honorowy Prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego !!
Już po meczach w grupach, można było wytypować faworytów zawodów.
Kluby: Olimpia, Polonia, Znicz i Barca Academy potwierdziły, iż prowadzą szkolenie młodych piłkarzy na najwyższym poziomie. Z prawdziwą przyjemnością oglądaliśmy te mecze !!
W małym finale, w meczu o trzecie miejsce warszawska Polonia pokonała 3-0 Olimpię.
Finałowy mecz, niezwykle wyrównany wygrała drużyna Barca Academy, pokonując 3-2 doskonały zespół Znicza. Chłopcom z Pruszkowa zabrakło szczęścia….
Dalsza kolejność:
5. CORO Brześć
6. AP Wilki,
7.TURBO FA,
8. Bóbr Tłuszcz (ta drużyna zdobyła Puchar FAIR PLAY !!!)
Królem Strzelców został zawodnik Znicza Pruszków Alan Malinowski, zdobywca 11 goli.
Najlepszym Bramkarzem wybrany został goalkeeper warszawskiej Olimpii: Mateusz Załęcki.
Najlepszym Zawodnikiem turnieju wybrany został piłkarz Barcy Oliwier Arkuszewski.
Każdy uczestnik turnieju otrzymał medal, okolicznościową koszulkę i Mikołajkowe prezenty, ufundowane przez naszego Patrona, niezawodny Polski Związek Piłki Nożnej.
Zawody, jak zwykle fantastycznie poprowadził najlepszy na świecie spiker Wojtek Chadaj.
A już w najbliższą niedzielę kolejny turniej, tym razem dla rocznika 2012.

III Turniej Piłkarski o Puchar Burmistrza Dzielnicy Bemowo

Sobota 19 października to był pracowity dzień ! Przeprowadziliśmy III Turniej Piłkarski o Puchar Burmistrza Dzielnicy Bemowo rocznika 2006 w ramach Europejskiego Tygodnia Walki z Rasizmem.
Jest to coroczna akcja londyńskiej organizacji FOOTBALL AGAINST RACISM IN EUROPE. Nasze stowarzyszenie od lat uczestniczy w tych wydarzeniach. Odbywają się one zawsze w październiku we wszystkich krajach Europy. Akcje te mają uświadamiać młodym sportowcom czym jest rasizm, czym są inne patologie w sporcie i jak temu przeciwdziałać.
Turniej się odbył dzięki wsparciu Dzielnicy Bemowo i hojności Sponsora, firmie BEMO MOTORS. Jej przedstawiciel, Pan Stanisław Fabirkiewicz był obecny cały czas, wręczał zawodnikom nagrody. A nagród było wiele ! Każdy zawodnik otrzymał okolicznościową koszulkę i medal, długopisy i nagrody ofiarowane przez Polski Związek Piłki Nożnej, naszemu niezawodnemu partnerowi !!!
Grało 8 zespołów mazowieckich zespołów:
Varsovia, dwie drużyny Ursusa, Błyskawica, Bemowski KS 7, Olimpia, Sarma i Marcovia Marki.
Zwycięzcą turnieju został zespół Olimpii Warszawa, który w wielkim finale pokonał zdecydowanie 9-0 drużyną Ursusa I.
W małym finale, o III miejsce Marcovia pokonała Varsovię 6-0.
Uroczystego otwarcia dokonał Trener Andrzej Strejlau, niezwykle lubiany przez młodych piłkarzy. Wygłosił on mądre – jak zwykle, przesłanie do młodych piłkarzy, ale i do ich rodziców. Niezastąpiony Wojtek Hadaj odczytał odezwę UEFA do piłkarzy i kibiców. A potem walka !!!

VI Turniej Seniorów +50

Wczoraj, w niedzielę 6 października przeprowadziliśmy, jak zwykle udany, VI Turniej Seniorów +50, organizowany wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki.
Na Bemowskiej hali, jak zwykle rywalizowało 8 zespołów. Walka, jak zawsze. Kontuzji mało ( ekipa medyczna nie stwierdziła poważniejszych urazów), atmosfera jak nigdzie !! Nic dziwnego, przecież niektórzy zawodnicy znają się po czterdzieści lat !!!
Dość szybko rozsypał się faworyt SKRA Serce, zwycięzca 2 poprzednich zawodów.
W tym roku, w finale – w którym nie brano jeńców – Weterani Bródno pokonali po ciężkiej walce Cristeros 7-4.
Weterani Bródno w tym turnieju wygrali wszystkie mecze, strzelając 33 bramki, tracąc 10.
Najlepszym bramkarzem wybrano Adama Woźnickiego.
Królów strzelców było tym razem kilku, wszyscy po 9 bramek. Najlepszym zawodnikiem był bezapelacyjnie internacjonał Darek Dźwigała.
Najstarszym zawodnikiem turnieju był mecenas Henryk Szulejewski z drużyny Prawników. Tylko pozazdrościć kondycji !!!
Omawianie zwycięstw i przyczyn porażek, przy grillu trwało trochę, mimo zimna….
Dzięki Panowie za piękną imprezę !!
Panowie, dziękuję za walkę, grę fair i i do zobaczenia ( mam nadzieję) w marcu 2020 roku !!!.

XVII Mecz „Nie dla rasizmu”

W niedzielę, 2 czerwca 2019 r. nasze stowarzyszenie wraz z Ministerstwem Sportu i Turystyki przeprowadziło już XVII Mecz „Nie dla rasizmu”. Tym razem na boiskach OSiR Bemowo stawiły się zespoły: Reprezentacja Dziennikarzy Polskich w najmocniejszym składzie i silna ekipa Reszty Świata, składająca się z czarnoskórych piłkarzy polskich lig, wzmocniona naszymi przyjaciółmi. Zaszczycili nas wyjątkowi goście: Król Polskich Kibiców Andrzej BOBO Bobowski, słynny trener Andrzej Strejlau, wiceburmistrz Bemowa Maciej Lasek, wiceburmistrz Woli Robert Rafałowski i wiceprezydent m.st. Warszawy Paweł Rabiej. Prezydent Rabiej odczytał wszystkim apel UEFA do kibiców. Po prezentacji zawodników i wspólnym, pamiątkowym zdjęciu, Paweł Rabiej wykonał firstkick i mecz się rozpoczął. Wynik nie był tu najważniejszy, ale dla dziennikarskiego porządku dodam, iż Reszta Świata ograła Dziennikarzy 4-0 ( 3 bramki strzelił Peter Susuwan, jedną Parfetto ). Niewątpliwą ozdobą meczu była piękna trójka sędziowska, z przeuroczą Karoliną Bojar jako głównym sędzią.
Najważniejszym naszym zadaniem jest propagowanie zdrowych postaw społecznych. Z plagami społecznymi, takimi jak rasizm, antysemityzm, nietolerancja trzeba walczyc i wpajać to szczególnie młodym ludziom.
A po meczu, jak zwykle wspólny grill !!!

V Turniej Seniorów + 50,

Wczoraj, w sobotę, odbył się już V Turniej Seniorów +50.
Jak zwykle w Hali Piłkarskiej na Bemowie.
Już na dzień dobry okazało się, że zespoły Dziennikarzy i Prawników są zdekompletowane, więc organizatorzy za zgodą kierowników drużyn zdecydowali, że zespoły zagrają każdy z każdym i o zwycięstwie zdecyduje tabela wszystkich meczów.
Po morderczej walce, zwyciężyła drużyna WETERANÓW Bródno, drugie miejsce zajęła druzyna S.K.R.A. SERCE, zaś trzecie CRISTEROS ( Nie czytasz, nie grasz – to ich motto).
Królem strzelców został Paweł Przewdziecki z zespołu zwyciężców Weteranów Bródno.
Najlepszym bramkarzem jury ( sędziowie, organizatorzy i kapitanowie drużyn ) wybrało Mirka Małachwiejczyka z „Serca” zaś najlepszym zawodnikiem został Janusz Kopeć z drużyny Cristeros.
Gościem Honorowym – jak zawsze był nasz niezawodny przyjaciel: Król Polskich Kibiców Andrzej Bobowski „BOBO”.
Innym wspaniałym gościem był wielki piłkarz i trener młodziezowej reprezentacji Polski – Darek Dźwigała.
Dziękujemy wszystkim za udział i już dziś zapraszam na kolejny, VI już Turniej + 50, który odbędzie się 5 października 2019 r. jak zawsze w Hali Piłkarskiej na Bemowie.

Gramy dla Kasi.

W sobotę, 15 czerwca odbyła się w Legionowie niezwykła impreza. Drugi już Mecz „Gramy dla Kasi”. Pierwszy taki mecz odbył sie w 2017 r na Hutniku” Jak miło było spotkać sie z byłymi piłkarzami i działaczami piłkarskimi. Na stadionie Legionovii, mecze rozegrały trzy zespoły: Legionovia, reaktywowana warszawska Gwardia i Drużyna Gwiazd. Dochód z aukcji i dobrowolnych wpłat był przeznaczony na kurację Kasi Barchwic, żony byłego piłkarza Hutnika i Legionovii Piotrka Barchwica, naszego „Lali”.
Piłkarska brać trzyma się mocno ! I chwała im za to !!!
Nasze stowarzyszenie też dołożyło swoją cegiełkę do tej akcji.
Na zdjęciach ja z byłym kapitanem Hutnika Tomkiem Smorągiewiczem i Wojtkiem Frukaczem – wieloletnim maserem Hutnika i Legii. Wśród gwiazd, człowiek- serce Żorka Koroliew, trener Marek Papszun, Gabor, Wlodar i wielu innych.

XVI Mecz „Nie dla rasizmu”

W niedzielę wieczorem, 13 stycznia, rozpocząłem tworzenie relacji z wydarzenia, które wespół z Ministerstwem Sportu i Turystyki, przeprowadziliśmy tego dnia w Hali Piłkarskiej na Bemowie.
Był to XVI Mecz „Nie dla rasizmu”. Są to imprezy, w trakcie których zaproszeni goście, sportowcy nasi i obcokrajowcy demonstrują swoje stanowisko wobec przemocy, rasizmowi, faszyzmowi, nietolerancji i wszelkim innym społecznym patologiom. W imprezach tych zawsze uczestniczy mnóstwo dzieci i młodzieży. Odczytywane są apele ( „Odezwa UEFA do kibiców” ), rozdajemy ulotki i płyty z regułami postępowań i zachowań wśród kibiców.
Wówczas, jak grom z jasnego nieba, gruchnęła wiadomość o zamachu na Prezydenta Adamowicza.
Przyznam, że zrobiło mi się słabo…. Miałem najgorsze przeczucia… Niestety, potwierdziły się one w poniedziałek…
Poznałem Prezydenta Adamowicza przed dziesięciu laty, podczas przygotowań do EURO 2012.
Wiele, – tylko dobrego można o Nim pisać, lecz jedno jest pewne: był to człowiek wyjątkowy, niezwykły, wielka osobowość, Wielka Postać Naszych Czasów.
Pamięć o Panu Prezydencie Pawle Adamowiczu przetrwa wieki. Ale On na tę pamięć zasłużył !!
Kilka dni trwało, nim mogłem wydusić z siebie tych klika słów i przeglądać zdjęcia i filmy z naszej imprezy.
Mecze „Nie dla rasizmu”, to imprezy realizowane wraz z MSiT od kliku lat.
Jest to wydarzenie ważne i już dobrze znane, również w Europie. Uczestniczyli w nim czarnoskórzy piłkarze grający nie tylko w polskich klubach, nasi piłkarze, trenerzy, działacze sportowi i goście. Wielką frekwencję zapewnił nam Grzegorz Markowski, informując w „Szkiełku” o tym wydarzeniu. Panowie ( i Pani) ze „Szkiełka” podpisali trzy koszulki meczowe, które przeznaczyliśmy na aukcje WOŚP. Podczas pierwszej aukcji na lotnisku Bemowo, na MotoOrkiestrze, nasze koszulki z płytą winylową gościa naszej imprezy Krzysztofa Daukszewicza poszły za 600 zł. Na naszym meczu był również Król Polskich Kibiców Andrzej „Bobo’ Bobowski, syn legendy – Trenera Tysiąclecia – Darek Górski, niezwykle lubiany Żorka Koroliow i inni.
Młodzież strzelała karne byłym bramkarzom ( Tomasz Lech) i każdy uczestnik konkursu brał piłkę, bez względu na skuteczność. Ponadto były inne nagrody i okolicznościowe medale. Dzieciaki zbierały na okolicznościowych plakatach podpisy gości, w tym znanego sędziego Kajetana Listkiewicza.
Coż za ironia losu !! W dniu, w którym odbywają się najpiękniejsze imprezy, integrujące nasze – dziwne, społeczeństwo, ginie tragicznie Człowiek, który jest symbolem tych szlachetnych i potrzebnych akcji.
Dzieci i młodzież nie znają pojęć rasizmu, faszyzmu, ksenofobii, nienawiści i nietolerancji i w większości, nic z tych rzeczy nie doświadczyły.
Róbmy, co można, by wiedziały, co złe…
Róbmy wszystko, by je przed tym złem uchronić !!!!

2018

II Halowy Turniej Piłkarski rocznik 2008

20 Października odbył się II Halowy Turniej Piłkarski o Puchar Stowarzyszenia „Daj szansę” rocznika 2008. Było tyle chętnych drużyn, iż zdecydowaliśmy powiększyć ilość uczestniczących zespołów do 10. Niestety, z powodów zdrowotnych, nie dojechał zespół AP11 Legionowo, więc musieliśmy nieco zmodyfikować układ gier. Fantastyczny turniej był rozgrywany w ramach „FARE Weeks – Football People 11-25 Października 2018″ tj. Tygodni Walki z Rasizmem”. FARE to londyńska organizacja podlegająca UEFA = „Footbal Against Racism in Europe”, Nasz impreza była jedną z tysiąca imprez organizowanych pod tym hasłem, w całej Europie. Każdy uczestnik zawodów otrzymał okolicznościową koszulkę i czapeczkę z hasłem przewodnim, i tak ubrani, zrobiliśmy sobie zdjęcie pod flagą UEFA. Niezrównany spiker, Wojtek Hadaj odczytał treść odezwy UEFA do piłkarzy i kibiców i cała hala zagrzmiała hasłem „Nie dla rasizmu”.
Naszą akcją zainteresowała się TVPSport, która relacjonowała to wydarzenie ( Wiadomości sportowe ok. 22.00).

IV Turniej Piłkarski dla Seniorów +50

6 Października, dla niektórych dość późno wieczorem, zakończył się IV Turniej Piłkarski dla Seniorów +50. Mimo przygotowań ( a może właśnie dlatego) już po pierwszej kolejce rozsypały się dwie drużyny. Dlatego organizatorzy, w porozumieniu z kierownikami drużyn, podjęli decyzję o rozgrywaniu turnieju systemem każdy z każdym, by rozegrać jak najwięcej meczy.
Nie zawiedli – jak zawsze, goście honorowi: Król Kibiców Andrzej Bobowski i Trener Andrzej Strejlau.
Po raz pierwszy, w turnieju zwyciężyła drużyna Wojska. Drugie miejsce zajęła drużyna Weterani Bródno, zaś trzecie – dotychczasowi zwycięzcy, drużyna SKRA „Serce”. Najlepszym strzelcem i zawodnikiem został zawodnik Wojska Andrzej Szymański, zaś najstarszy zawodnik turnieju to red. Maciej Petruczenko z Przeglądu Sportowego, który swą świetną grę ukoronował piękną bramką, strzeloną głową ( w turniejach halowych to rzadkość )

Przygotowania do IV Turnieju Piłkarskiego Dla Seniorów +50

2 Października To już czwarta edycja tych zawodów. W poprzednich, nie do pokonania była drużyna Stowarzyszenia Klubów Rodzin Abstynenckich „Serce” . Nie dziwota !! Ale inne drużyny też w treningach, pałają żądza rewanżu.

XV Mecz NIE DLA RASIZMU

24 Czerwca XV Mecz NIE DLA RASIZMU.
Od rana mecze, dmuchańce i konkursy dla dzieciaków, tylko pogoda zawiodła.
Na mecz jednak wyszło słonko i najważniejsze wydarzenie, mecz pomiędzy Reprezentacją Dziennikarzy RP a drużyną Gwiazd rozegrany został w doskonałych warunkach. Przed meczem, niezastąpiony, niezawodny Tomek Zubilewicz odczytał apel UEFA do kibiców. Drużyna Dziennikarzy w najsilniejszym składzie zremisowała 3-3 z naszą drużyną, której selekcjonerem był Darek Dżwigała. W jego teamie zagrało 10 czarnoskórych piłkarzy, m.in. Rowland Eresaba (Legia) Arinze Nwolisa i Marcelinus Obem ( Polonia), obroną kierował trener Lech Ojrzyński. Świetną zmianę w końcówce dała aktualna reprezentantka kraju seniorów Dominika Grabowska i z 3-1 dla dziennikarzy, zrobiło się 3-3. W rzutach karnych, po bodaj ósmej serii zwyciężyły Gwiazdy. Wsparł nas swoją obecnością Prezes Fundacji „Razem lepiej” Marek Szambelan, wraz z bratem i synem. Dzięki Marku !!
Całość świetnie, jak zawsze, prowadził Darek Dudkiewicz, dziękujemy !!!!
A zaraz po meczu, ulewa !!! Dobrze, że mieliśmy gdzie się schować ( afterparty !!!)

III Turniej Piłkarski dla Seniorów +50

21 Kwietnia III Turniej Piłkarski o Puchar Stowarzyszenia „Daj szansę” dla Seniorów +50, za nami. Jest to cykliczny projekt, realizowany wraz Ministerstwem Sportu i Turystyki. Wczoraj, na Hali Piłkarskiej na Bemowie, odbył się finałowy turniej. Rywalizowało 8 zespołów: dwa zespoły Samorządów, S.K.R.A SERCE, Dziennikarze, Wojsko, Biznes, Prawnicy i Cristeros Weterani. Gościem honorowym wydarzenia był Król Polskich Kibiców Andrzej Bobowski. Przedstawiam poniżej wyniki grupowe.
W dalszych meczach fazy półfinałowej Dziennikarze pokonali Prawników 8-7, Wojsko, po remisie 4-4 z Cristeros, po karnych przegrało 2-3, SERCE wygrało 2-0 z Biznesem, zaś Samorząd I przegrał 1-5 z Samorządem II.
W meczu o VII miejsce Wojsko pokonało Prawników 7-1, o miejsce V, Dziennikarze ograli Cristeros 7-2.
W „małym” finale, w meczu o III miejsce Biznes po remisie 3-3, dopiero po karnych 4-3 pokonał Samorząd I.
W wielkim finale, po raz trzeci z rzędu S.K.R.A. SERCE wygrała z Samorządem II 3-1.
Skrót S.K.R.A. oznacza Stowarzyszenie Klubów Rodzin Abstynenckich – „Serce”.
Koledzy weterani, mówi Wam to coś ????? Rozdaliśmy nagrody indywidualne:
najstarszym zawodnikiem turnieju był red. Maciej Petruczenko z zespołu Dziennikarzy ( 72 lata !! ).
Najlepszym strzelcem był Dziennikarz Marek Jędrasiewicz, zdobywca 16 bramek.
Najlepszym bramkarzem wybrany ( ponownie ) redaktor Sylwester Sikora ( 70 lat !! ).
Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany zawodnik SERCA Mirosław Małachwiejczuk.
Podziękowania dla Fundacji na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL, realizujących projekt Erasmus+ „Sport for All and the Environment” za udostępnienie napojów izotonicznych. Baaardzo się przydały !!
Tym razem, może dzięki solidnemu przygotowaniu, obyło się bez większych urazów. Pomoc medyczna nie miała dużo roboty, na szczęście….

II Halowy Turniej rocznik 2006

8 Kwietnia zakończył się II Halowy Turniej Piłkarski o Puchar Stowarzyszenia „Daj szansę” rocznika 2006, organizowany wraz z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Po raz pierwszy zwyciężyły szkółki piłkarskie, a nie kluby. Tryumfowała ATP Warszawa, która w finale pokonała FFA Warszawa 3-2. W małym finale, w meczu o III miejsce Polonia Warszawa pokonała Znicz Pruszków 4-2.
Dalsza kolejność: 5-Olimpia, 6- Gerlach Drzewica, 7- Błyskawica, 8-Bóbr Tłuszcz.
Puchar FAIR PLAY otrzymał klub Błyskawica.
Królem strzelców został reprezentant Drzewicy – Karol Larenta.
MVP turnieju – Jakub Okieńczyc z ATP.
Najlepszym bramkarzem – Aleksander Rola z Polonii.
Niezwykle popularny Polski Król Kibiców Andrzej Bobowski jest niezwykle popularny wśród młodzieży. Nasz gość honorowy rozdał mnóstwo autografów.

Spotkanie w gronie przyjaciół

Spotkanie w gronie przyjaciół: Wiesio Grabowski w Polsce oraz poseł Killion Munyama i Janek Wieliński, wieloletni ambasador w krajach Afryki. Początek burzy mózgów w temacie organizacji XV Meczu „NO TO RACISM”. Czy zagra u nas Prezydent? (Chodzi o Prezydenta Liberii, Georga Weah… podobno wciąż w formie).

2017

Rozegraliśmy II Mikołajkowy Turniej Halowy o Puchar naszego stowarzyszenia dla rocznika 2007

W sobotę 2 grudnia 2017 roku, nasze stowarzyszenie – w całorocznej współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki, zamknęło sezon sportowy. Rozegraliśmy II Mikołajkowy Turniej Halowy o Puchar naszego stowarzyszenia dla rocznika 2007. Oprócz 8 zespołów występujących w turnieju:

ŁKS Łódź,FFA,Huragan Wołomin, Varsovia,Stomil Olsztyn, ATP Warszawa, Bóbr Tłuszcz i Znicz Pruszków, w wydarzeniu uczestniczyło ok. 50 innych, młodych piłkarzy. Jak to na Mikołajki przystało, organizatorzy przygotowali wiele prezentów dla młodych piłkarzy, m.in. autografy naszych asów reprezentacji: Lewandowskiego, Szczęsnego czy np. plecak PZPN z autografem Kuby Błaszczykowskiego.

W tym roczniku zdecydowanie zwyciężył „Znicz” Pruszków, który w finale pokonał FFA aż 9-0.

W „małym” finale, po remisowym ( 1-1) meczu, w rzutach karnych „Stomil” Olsztyn pokonał 3-2 „Varsovię”.

I Halowy Turniej rocznik 2006

Kolejna fantastyczna impreza I Halowy Turniej o Puchar Stowarzyszenia „Daj szansę” rocznika 2006 za nami. Dzisiaj, 18.XI.2017 r.na Hali Piłkarskiej Bemowo, oprócz turnieju 8 drużyn, rozegranych zostało kilka innych meczy, w tym mecze , w których grały dziewczyny. Turniej cieszy się coraz większą popularnością i żal nam tych drużyn, które nie mogły zagrać w turnieju głównym. Cała hala tętniła życiem piłkarskim. Główny turniej to wzloty i upadki niektórych drużyn i wręcz dramaty ( w meczu o III miejsce o porażce ATP Warszawa z ŁKSem zdecydowały rzuty karne, zaś w finale Varsovia z wyniku 0-4, doprowadziła do rezultatu 3-4 i brakowało sekund do dogrywki w meczu z tryumfatorem, drużyną Mistrza Polski Zniczem Pruszków).
Więc w roczniku 2006 zwyciężył Znicz Pruszków, dalsza kolejność to Varsovia, III – ŁKS, IV – ATP Warszawa, V- Bóbr Tłuszcz, VI – AP Olsztyn, VII – Olimpia Warszawa i VIII – GKP Targówek.
Gośćmi specjalnymi turnieju byli: niezawodni przyjaciele stowarzyszenia: Trener Andrzej Strejlau i Król Kibiców Polskich Andrzej Bobowski. Dziękujemy za piękne słowa Trenera Strejlaua, otwierającego uroczyście turniej.
Królem strzelców został zawodnik ATP Burdzanadze Łukasz, zdobywca 9 goli.
Najlepszym bramkarzem został – Piotr Fijałkowski z ŁKS.
Najlepszy zawodnik turnieju (MVP) to Piotr Telega z AP Olsztyn.
Puchar FAIR PLAY został przyznany drużynie GKP Targówek.
Nasz turniej to kolejne wydarzenie, którego współorganizatorem było MINISTERSTWO SPORTU I TURYSTYKI, które od lat współfinansuje nasze wydarzenia.

I Halowy Turniej rocznik 2008

Za nami pierwszy z serii halowych turniejów dla dzieciaków, organizowany przez nasze stowarzyszenie we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki.
W niedzielę, 8 października 2017 r.w Hali Piłkarskiej na Bemowie młodzi piłkarze rocznika 2008 rozegrali swój turniej. Imprezę otworzył wiceprezes MZPN i członek Zarządu PZPN, nasz przyjaciel, Pan Mirosław Starczewski. Turniej był rozegrany w ramach ogólnoeuropejskiej akcji FARE WEEKS ( Dni Walki z Rasizmem – Football Against Racism in Europe).Wydrukowaliśmy specjalne ulotki, o tym mówiące. Wśród 8 startujących zespołów, zwyciężył OKS Stomil Olsztyn, który po dramatycznym meczu finałowym, zakończonym remisem 3-3, w rzutach karnych pokonał UKS Okęcie 3-2. Trzecie miejsce zajął Znicz Pruszków, który w „małym finale” pokonał WAPN 7-2.
Królem strzelców został Julian Tomaszewski ze Znicza Pruszków. Najlepszym bramkarzem, trenerzy, sędziowie i organizatorzy wybrali Eryka Mandesa z Białych Orłów, zaś najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Maciej Olszewski z WAPN. Wszyscy otrzymali pamiątkowe statuetki oraz nagrody m.in. od patrona naszych turniejów: PZPN. Drużyną nagrodzoną Pucharem FAIR PLAY została WAPN. Gratulacje !!!
Każdy zawodnik otrzymał medal i torbę z upominkami.
Całość – jak zwykle brawurowo, poprowadził legendarny spiker warszawskiej Legii, niezastąpiony Wojtek Hadaj !!!
Fajna impreza, organizatorzy zebrali moc gratulacji i podziękowań od uczestników. Należy wspomnieć, iż te turnieje są całkowicie bezpłatne dla uczestników.
Już 22 października, w niedzielę, następny turniej dla rocznika 2005. Będą fantastyczni goście honorowi !!!

I Halowy Turniej rocznik 2005

I Turniej Juniorów o Puchar Stowarzyszenia „Daj szansę” rocznika 2005 za nami. W niedzielę,22 października, graliśmy pod hasłem „Wykopmy rasizm ze stadionów”.
Dzięki Ministerstwu Sportu i Turystyki, naszemu partnerowi i współorganizatorowi turnieju, odbyła się kolejna, fajna impreza. Na Hali Piłkarskiej na Bemowie młodzi piłkarze „Polonii” Warszawa nie dali szans rywalom. Jeden remis i same zwycięstwa odnieśli podopieczni Michała Libicha.
Drugie miejsce zajęła drużyna „Varsovia”, a trzecie „Stomil” Olsztyn.
Królem strzelców został Janusz Seliborski ( Varsovia), najlepszym bramkarzem polonista Michał Kircun, zaś MVP zawodnik Olimpii Igor Stodólski.
Puchar „FAIR PLAY” otrzymali najczyściej grający zawodnicy klubu „Bóbr” Tłuszcz.
Turniej – jak zawsze brawurowo i dowcipnie, poprowadził legendarny Wojtek Hadaj, który rozbawiał przy okazji sportowców i wielu zgromadzonych rodziców.
Nagrody wręczał niezawodny przyjaciel młodzieży i naszego stowarzyszenia Maciej Szczęsny, który przejechał kilkaset kilometrów, by być z nami. Był również trener Jacek Magiera, oblegany przez chłopców, ale i rodziców !!! Niezwykle popularny i lubiany przez wszystkich.
Bardzo Wam dziękuję Panowie. To wielka sprawa i wielka motywacja dla dzieciaków.
Już 18 listopada następny turniej, tym razem dla rocznika 2006.

XIV Mecz Nie dla Rasizmu

​3 czerwca w Nadarzynie odbyła się piękna impreza „XIV Mecz Nie dla Rasizmu”. Oprócz różnych zawodów dla dzieci i starszych, odbył się mecz pomiędzy Reprezentacją Dziennikarzy RP z Drużyną Gwiazd. Niestety wiele Gwiazd nie dotarło. Niektórzy usprawiedliwieni ( Piknik Olimpijski, pogrzeb Tadeusza Jedynaka w Żorach), niektórzy po prostu nie dotarli….

Sam główny mecz, w którym przeciwko dziennikarzom zagrali m.in. Żora Korolyew ( gra nie gorzej, niż tańczy !!), Jacek Cyzio, Jacek Kasprzak, Maciek Śliwowski, Maciek Terlecki,

był niezwykle zacięty i zakończył się bezbramkowym remisem. Po serii rzutów karnych, zwyciężyli Dziennikarze 5:4. Zapewne nie spodziewali się oni tak mądrze grającego przeciwnika. Stare gwiazdy Legii udowodniły, że lepiej czasami mądrze stać, niż głupio biegać, co zauważył prowadzący wydarzenie – legenda Legii, Wojtek Hadaj.

Dziękujemy ks. Kazikowi Sowie za obecność, piękne odczytanie apelu do kibiców i sportowców oraz wręczanie medali i nagród uczestnikom.

Za pomoc w organizacji wydarzenia dziękujemy Gminie Nadarzyn, szczególnie Wójtowi Tomkowi Muchalskiemu, szefowi GOS Darkowi Zwolińskiemu i Marcinowi Rybickiemu.

Wydarzenie mogło być zrealizowane dzięki współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki, współorganizatora imprezy. https://www.facebook.com/GminaNadarzyn/videos/1233310620127988/

Gramy dla Kasi

​Na mecz „Gramy dla Kasi” w ostatnią sobotę hutnicza brać stawiła się: Grzegorz i Michał Choroś, Mariusz Żemojtuk, Andrzej i Patryk Voilet, Irek Calski, Dariusz Rembisz, Jarosław

Bober, Mariusz Liszewski, Marcin Więckowski, Paweł Przewdziecki, Piotr Barchwic, Marcin Przybyliński, Marcin Włodarczyk, Tomasz Smorągiewicz, Andrzej Greloch, Waldemar Koc, Artur Piłat, Paweł Aleksandrowicz, Krzysztof Cuch, Marek Pichta, Michał Piros. Silny skład Legii przedstawiłem w poprzedniej relacji.

W drużynie Hutnika wystąpił również Andrzej Voigt – członek naszego stowarzyszenia wraz z synem Patrykiem.

Wynik był nieważny, ale wygrała Legia…

Koledzy z boiska pokazali, że są razem, nawet już po karierze sportowej.

Poczucie, że ma się przyjaciół, na których można liczyć:

B E Z C E N N E !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dzięki wszystkim za przybycie. To było wspaniałe przeżycie !!!!

Zdjęcia dzięki E. Świtalskiej – Aktywna Warszawa.

Prawie 40 piłkarzy Hutnika, Legii i innych warszawskich klubów, zjechało dzisiaj na Marymoncką, by zagrać w meczu o czyjeś, obce przecież życie. Kasia, żona Piotrka Barchwica – „Lali”, jednego z najlepszych piłkarzy w historii Hutnika, wymaga długotrwałego leczenia.

Jego koledzy z boiska, z wielką pomocą Maćka Purchały – szefa Hutnika, Tomka Lecha i mojej skromnej osoby, zorganizowali mecz, połączony ze zbiórką kasy dla Piotrka.

Zjawiło się wielu,wspaniałych piłkarzy: Darek Dziekanowski, Piotruś Świerczewski, Tomek Sokołowski, Marek Jóźwiak, Marek Bystros, Darek Dżwigała, Marcin Korkuć, Robert Stawicki, Seba Rymbiewski, Mirek Śliwoski, Jarek Kalinowski, Robert Gostyński, Adam Woźnicki, cała paka wspaniałych hutników: Smorąg, Alex, Calak, Więcuś, Włodar, Rembi, teraz wszystkich nie pomnę, ale jutro udostępnię skład. Był trener-burmistrz Paweł Michalec, jeden z twórców potęgi drużyn Hutnika !!

Powitania ich – po latach, wzruszające !!!!

Serdeczne dzięki dla naszego starego kumpla, sędziego Andrzeja Barmosza, który odłożył swój zawodowy mecz, by posędziować ten, – niezwykły, mecz. Dzięki Andrzejku !!!

Dzięki dla Prezesa MZPN Z. Łazarczyka, to on opłacił fakturę za ten mecz. To super przyzwoity Gościu !! Ale on pamięta potęgę Hutnika i ś.p,. niezapomnianego Prezesa Rysia Sobieckiego.

Jak smutno wyglądał „skansen” – nieczynny biurowiec Hutnika, przed którym dzisiaj wspaniali sportowcy i wspaniali ludzie warszawskiego Hutniczka spożywali kiełbachę i alkohol w przyzwoitych, tzn. dużych ilościach !!

Lala wyglądał na szczęśliwego, pewnie po raz pierwszy od dawna…..

Pomeczowe piwko, grill i cała reszta uświadomiła nam wszystkim, że są rzeczy ważne, ponadczasowe i jeśli tylko jesteśmy LUDŹMI, to możemy wspólnie przeżywać chwile piękne !!!

Załączam zdjęcie klubowej kawiarni Hutnika – dzisiaj starego magazynu… Wciąż wisi tam plakat z dni chwały Hutnika… Boże, prawie 20 lat !!!!

A pamiętam, jak po zwycięskich meczach, moi wspaniali piłkarze Hutniczka tamże- tańczyli w kole, trzymając się za ręce, i do muzyki Lombardu śpiewali: nie zamieniaj serca w twardy głaz, póki jeszcze serca masz…..

Bardzo piękne, jak zapach szatni naszej młodości…..

To było jedno z tych wydarzeń, dla których warto żyć !!!!

II Turnieju Seniorów +50

W finale naszego II Turnieju Seniorów +50, przeprowadzonego 18 marca br. przez nasze stowarzyszenie wespół z MSiT, zagrali ubiegłoroczni zwycięzcy Stowarzyszenie Klubów Rodzin Abstynenckich SERCE z Wojskiem 3-1. A w grupie mecz wygrało Wojsko… Jednak kondycja daje znać o sobie. Było przecież do rozegrania 6 meczów !!

Niepowtarzalny spiker; Wojtek Hadaj był i jest wielbicielem filmu „Do przerwy 0-1” więc zdjęcie z Paragonem – obowiązkowe.

Medale, nagrody i puchary zwycięzcom i kapitanom drużyn, wręczał Król Kibiców Andrzej Bobowski. Najstarszym zawodnikiem okazał się red. Maciej Petruczenko, najlepszym zawodnikiem Darek Żak z „Serca”, najlepszym bramkarzem już tradycyjnie red. Sylwester Sikora.

PS. Następny turniej +50 będzie się nazywał Turniej Weterana.

Seniorzy i Oldboye to szczeniaki ( +35 i +45 lat).

2016

I Mikołajkowy Halowy Turniej Rocznika 2007

W I Mikołajkowym Halowym Turnieju rocznika 2007 przeprowadzonym w dniu 10 grudnia 2016 r.​ ​najlepszym bramkarzem został Adam Litwiniak ( Polonia Warszawa), najlepszym

strzelcem Michał Korba ( Barca II) zaś MVP Paweł Czułowski ( Barca II)

Na prośbę znajomych wrzucam fotki z I Mikołajkowego Halowego Turnieju Piłkarskiego rocznika 2007. przeprowadzonego wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki w dniu 10 grudnia 2016 r. Żadne rewanżu Karpaty Lwów, jeszcze w niedzielę rozegrały mecz z SEMPem, a następnie zwiedzały Stadion Narodowy. Escola Varsovia nie do pokonania !! Świadczy ro o wysokim poziomie szkolenia dzieci i młodzieży w szkole prowadzonej przez Wiesława Wilczyńskiego. Gratulacje !!! Uwaga trenerzy, na życzenie wysyłamy bezpłatnie płytkę ze zdjęciami z turnieju.

Dopiero dzisiaj – tak naprawdę, zakończył się I Mikołajkowy, Halowy Turniej Rocznika 2007. Wśród ośmiu zespołów z całego kraju, bezkonkurencyjne były oba zespoły Esc. Varsavia, czyli szkółka Barcelony. Zajęły pierwsze i drugie miejsce.Trzecie, Karpaty Lwów, głodne gry na boiskach zimowych ( sztuczna trawa i ciepło w hali), pragnęły jeszcze zagrać w niedzielę. Zagrali „dogrywkę” z SEMPem ( Szkoła Edukacji Młodych Piłkarzy). Wynik nie jest istotny… Dzieci się świetnie bawiły….

Dziękujemy gościom z Canal+ ( Andrzej Twarowski, wytrawny znawca najlepszych lig i piłkarzy świata, był zaskoczony poziomem gry tych dzieciaków !). Sędziowie, trenerzy i organizator wybrali

( jednogłośnie !!) najlepszych piłkarzy turnieju:

Królem Strzelców turnieju został Michał Korba ( oczywiście z Barcelony) strzelec 14 bramek. MVP ( najlepszym zawodnikiem turnieju) został Paweł Czułowski ( oczywiście z Barcelony), zaś najlepszym bramkarzem został Adam Litiwiniak z warszawskiej Polonii. Drużyną, która zdobyła Puchar Fairplay, w zgodnej opinii sędziów z MZPN, został zespół KKS Kalisz !!! Dzieci grały niezwykle elegancko i zachowywały się bardzo przyjacielsko wobec innych zawodników turnieju. Brawo !!!!

XIII Wielki Mecz pod hasłem Nie dla rasizmu

W niedzielę 5 czerwca 2016 r.nasze stowarzyszenie zorganizowało XIII Wielki Mecz pod hasłem Nie dla rasizmu ! Na pięknym obiekcie Dolcan Arena w Ząbkach wystąpiły drużyny  piłkarskie Reprezentacji Dziennikarzy z drużyną Gwiazd. Medale, nagrody i upominki przygotowane i zaczyna się zabawa. W konkursach piłkarskich uczestniczyło mnóstwo dzieciaków. Konkurs strzałów na bramkę z pomiarem siły uderzenia ( szybkości piłki), strzelanie do bramki celnościowej, slalom z piłką czy rzuty karne to atrakcje dla dzieciaków. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i upominki, zaś najlepsi dodatkowe nagrody. Przed meczem red. Cezary Olbrycht odczytał apel UEFA do piłkarzy i kibiców, a wszyscy uczestnicy otrzymali treść tej odezwy na ulotce. Oby te hasła respektowali na stadionach !!!

Wszyscy stanęli wokół flagi UEFA, takiej, jaką wyprowadzają zawodnicy przed wszystkimi najważniejszymi meczami w Europie, z Ligą Mistrzów włącznie. Flagę i upominki otrzymaliśmy od UEFA. Dzięki Panie Patrick Gasser !!

Potem mecz. Wynik nie był tu ważny, ale z racji statystyk potwierdzam, że dziennikarze wygrali 3-2. Po trudnym meczu !! Potem wręczanie medali i pamiątkowych plakietek dla uczestników meczu, w tym sędziów oraz powołanie pierwszego Ambasadora naszego stowarzyszenia – Darka Górskiego, syna legendy. Będzie nas wspierał w naszych działaniach.

Niezwykle pożyteczna inicjatywa była wspierana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Relację telewizyjną z tego ciekawego wydarzenia przeprowadziła TVP Sport !! Dziękujemy !!!

Zwróciłem uwagę na wiele mieszanych małżeństw i ich dzieci.

NIE DLA RASIZMU !! RESPECT !!!

III Międzynarodowy Turniej Juniorów o Puchar Stowarzyszenia „Daj szansę”

III Międzynarodowy Turniej Juniorów o Puchar Stowarzyszenia „Daj szansę” dla rocznika 2003 przeszedł do historii. Wspaniała impreza: sportowa walka, cudowna radość dzieciaków ze strzelonej bramki, ze zwycięstwa i łzy rozpaczy pokonanych…
Turniej rozgrywany, jak zwykle na trawiastych boiskach gościnnego Marymontu w dniach 28/29 maja był triumfem zespołów z Ukrainy. Pewnie patron – Ambasador Andrij Deszczycia – reprezentowany przez I sekretarza Aleksandra Borysenko dodał skrzydeł Ukraińcom. Zwycięstwem i III miejscem uczcili 25 rocznicę niepodległości swej ojczyzny. Wzruszającym był był śpiew młodych Ukraińców i Polaków swoich hymnów.
Dziękujemy Ministerstwu Sportu i Turystyki za pomoc i wsparcie naszego turnieju.
Do zobaczenie – mam nadzieję,na kolejnych turniejach młodych piłkarzy !!!

 

I Turniej Seniora

I Turniej Seniora odbył się 19 listopada 2016 r. w Hali Piłkarskiej na Bemowie. Dziękujemy trenerowi Andrzejowi Strejlau za udział, Wojtkowi Hadajowi za fenomenalne prowadzenie zawodów, wszystkim uczestnikom i wspomagającym tę dużą imprezę. Szczególnie dziękujemy Ministerstwu Sportu i Turystyki za wsparcie, bez którego taki turniej by się nie odbył !!!!
Przypominam, że najlepszym bramkarzem turnieju i najstarszym uczestnikiem był redaktor PS, Pan Sylwester Sikora. Turniej wygrała drużyna Stowarzyszenia Klubów Rodzin Abstynenckich „Serce”.
Mam nadzieję, że w przyszłym roku, turniej będzie jeszcze ciekawszy !!!!

Zobacz film z tego wydarzenia!

 

2015

II Międzynarodowy Turniej Juniorów o Puchar Stowarzyszenia „Daj szansę”

II Międzynarodowy Turniej Juniorów o Puchar Stowarzyszenia „Daj szansę” i XII Mecz FARE pod hasłem „ NIE DLA RASIZMU !” W dniach 17 i 18 października 2015 r. nasze stowarzyszenie zorganizowało – przy współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki, kolejny turniej dla piłkarzy rocznika 2002. Podobnie jak w ubiegłym roku, turniej miał szeroki zasięg, gdyż oprócz zespołów krajowych, wystąpiły dwa zespoły ukraińskie. W turnieju wystąpiły następujące kluby: „KARPATY” Lwów, „WOŁYŃ” Łuck, „RUCH” Chorzów, „AKADEMIA PIŁKARSKA 21” Kraków, „POLONIA” Warszawa, „ZNICZ” Pruszków, „LEGIONOVIA” Legionowo i „BŁONIANKA” Błonie. W tym roku, zespoły rocznika 2002 rozgrywają już mecze na pełnowymiarowych boiskach w jedenastoosobowych składach. Sędziowali profesjonalni sędziowie, wydelegowani przez Wydział Sędziowski MZPN ( Kol. Przewodniczący WS, Pan Jarosław Chmiel – dziękujemy !!!).

Turniej uroczyście otworzyła Minister Edukacji, Pani Joanna Kluzik-Rostkowska. W imieniu stowarzyszenia „Nigdy więcej” przemówił Jacek Purski. Obecny był „Król Kibiców” Andrzej „Bobo” Bobowski. Wspomagała nas dzielnie kilkudziesięcioosobowa ekipa dzieci pobliskiej Szkoły Podstawowej nr. 65, ubrana w okolicznościowe koszulki turnieju i UEFA.

Rozlosowane drużyny ( przy rozstawieniu zespołów ukraińskich ) rozgrywały mecze w dwóch grupach po 4 zespoły w systemie „każdy z każdym”. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, grały między sobą o finał i 3 miejsce. Najbardziej dramatyczna walka rozegrała się w grupie A, gdzie w ostatniej kolejce „Karpaty” Lwów pokonały późniejszego zwycięzcę turnieju „Znicz” Pruszków 1:0 i trzy zespoły: „Polonia”, „Znicz” i „Karpaty” miały po 6 punktów. Zgodnie z regulaminem turnieju, zadecydowała t.zw. „mała tabela”. Z walki o finał odpadły „Karpaty”. Zadecydowała jedna bramka ( niestrzelony karny „Zniczowi” !) i najlepszy – w opiniach wszystkich zespół, zagrał o – dopiero – 5 miejsce. O tej pozycji zadecydował pierwszy, przegrany mecz ( 0:2) przez „Karpaty” z „Polonią”. Zapewne wpływ na wynik pierwszego meczu, miały nocne przygody zespołu ze Lwowa, bowiem autokar, którym podróżował zespół, zapalił się i po wielu perturbacjach, zespół dotarł do hotelu późno w nocy. Zaś rano, jako pierwsi rozgrywali mecz. Niestety przegrany… W następnych meczach nie dawali szans przeciwnikom. Cóż, taka jest piłka….

Podkreślić należy, iż drużynę z Łucka reprezentowała drużyna rocznika 2003, która jednak dawała radę starszym rywalom. Otrzymali oni zespołową nagrodę FAIR PLAY, gdyż w całym turnieju nie otrzymali ŻADNEJ (!!) żółtej ani czerwonej kartki. Końcowa tabela przedstawia się następująco:

I miejsce: „Znicz” Pruszków, w finale pokonał 3:0 „Legionovię” ( II miejsce).

III miejsce zajęła „Polonia” Warszawa, pokonując AP21 Kraków ( IV miejsce) 2:0.

O V miejsce, w bratobójczym pojedynku „Karpaty” pokonały „Wołyń” 3:0, zaś VII miejsce zajęła „Błonianka” pokonując 1:0, renomowany „Ruch” Chorzów.

Rada turnieju, złożona z sędziów, trenerów, kierowników drużyn i organizatorów, przyznała nagrody specjalne ( statuetki i torbę z extra nagrodami; m.in. plecak Lewandowskiego – dziękujemy Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej!!)

– najlepszym zawodnikiem turnieju ( MVP) został uznany zawodnik „Karpat”: Sviatoslav Petrosiuk, grający z numerem 21.

– „Królem Strzelców” został zawodnik AP21 Kraków – Robert Prochownik, grający z 11tką, strzelec 5 bramek.

Finałowe mecze naszego turnieju były niezwykle zacięte, ale faworyci potwierdzili swoje wysokie umiejętności. W meczach finałowych warszawska Polonia pokonała bardzo silny zespół Akademii Piłkarskiej 21 z Krakowa i zajęła III miejsce, zaś w wielkim finale ZNICZ Pruszków pokonał Legionovię 3-0 i zdobył złoty Puchar stowarzyszenia „Daj szansę” i złote medale.

Końcowa klasyfikacja:

1. Znicz Pruszków

2. Legionovia Legionowo,

3. Polonia Warszawa,

4. AP21 Kraków,

5. Karpaty Lwów,

6. Wołyń Łuck,

7. Błonianka Błonie,

8. Ruch Chorzów.

Komitet organizacyjny obraduje. Nagrodę FAIR PLAY otrzymała drużyna Wołyń Łuck, która w całym turnieju nie złapała ŻADNEJ żółtej karki ! Nagrody ( puchary, medale i upominki) otrzymały wszystkie zespoły i każdy zawodnik.Po zakończeniu turnieju, można z satysfakcją powiedzieć: udało się !! Wszystko było super, z wyjątkiem pogody… Mój tata pogadał z Bobo – Królem Kibiców o starych gwiazdach i tamtej piłce. Przypominam, ze Andrzej Bobowski kandyduje do Sejmu z Warszawy.

Końcowa tabela, wypełniona „tymi ręcami”….

Mam wielką satysfakcję, że udało przeprowadzić się to wydarzenie. Puchary i medale wręczali- niezawodny nasz przyjaciel Andrzej Strejlau i – reprezentujący MSiT znakomity sportowiec, szef sportu wyczynowego w MSiT Pan Kajetan Broniewski. Pełna relacja z turnieju i rozegranego po nim meczu NIE DLA RASIZMU jutro.

 

Nie dla rasizmu 2015 Marymont.

Nie dla rasizmu 2015 Marymont.

2014

Nie dla rasizmu Hutnik.

Nie dla rasizmu Hutnik.

Świąteczne mecze… na ostatnim miejscu w tym roku.

Świąteczne mecze… na ostatnim miejscu w tym roku.

I Międzynarodowy Turniej Piłkarski rocznika 2002.

I Międzynarodowy Turniej Piłkarski rocznika 2002.

Kolejny mecz „Nie dla rasizmu” o Puchar Prezydenta B. Komorowskiego

Kolejny mecz „Nie dla rasizmu” o Puchar Prezydenta B. Komorowskiego

Gramy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Mecz „Nie dla rasizmu” – gramy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Bemowie.

2013

FARE – Strefa różnorodności

Dnia 6 wrześnie 2013 r. przeprowadziliśmy pod Stadionem Narodowym, przed meczem Polska- Czarnogóra ( 1-1) akcję – kampanię ulotkową „FARE – Strefa różnorodności” propagującą walkę z rasizmem. Tu, nasi kibice nie zawiedli !! Akcja została ciepło przyjęta !!!

FOOTBAL AGAINST RACISM IN EUROPE

W sierpniu 2013 roku nasze stowarzyszenie zostało zaproszone przez organizację FARE ( FOOTBAL AGAINST RACISM IN EUROPE ) do Manchesteru,  na  „Footbal Fans vs Homophobia Congress”. Było to spotkanie wyróżnionych NGO z całej Europy, zajmujących się walką z patologiami w sporcie. Mieliśmy spotkanie w miejskim ratuszu z widocznym na zdjęciachlordem-merem miasta, który był …. Pakistańczykiem. Byliśmy jedną z 2 zaproszonych z Polski organizacją. Drugim było stowarzyszenie „Nigdy Więcej”.

Była to również moja podróż sentymentalna do klubu Manchester United na Old Trafford, w którym w 1973 roku, próbowałem swych piłkarskich sił. I pewnie coś by z tego było, gdyż po miesiącu sparringów dostałem z klubu prawdziwe buty- korki ( prawdziwe !! skórzane, za kostkę !!!) i strój MU. Niestety, kontuzja łąkotki i brak ubezpieczenia sportowego, zmusiły mnie do powrotu do Polski, do rodzimego, bielańskiego  Hutniczka. Ale klub MU, mimo upływu 40 lat ciepło nas przyjął. Spotkałem też kolegę zawodnika z tamtych lat, obecnie działacza klubu.

Akcja na Krakowskim Przedmieściu „FARE – Strefa różnorodności”

10 kwietnia 2013 roku, podczas kolejnej miesięcznicy, przeprowadziliśmy akcję na Krakowskim Przedmieściu „FARE – Strefa różnorodności”. Niestety, nasza akcja nie spotkała się ze zrozumieniem. Po kilku akcjach agresywnych uczestników, musieliśmy się zwijać…

Ale szum był !!

Strefa różnorodności – FARE

W dniu 26 marca 2013 roku, przed meczem Polska-San Marino ( 5-0), zorganizowaliśmy ( w zimowych, jak widać warunkach !!) akcję antyrasistowską „Strefa różnorodności – FARE”. Nasza akcja spotkała się z ciepłą reakcją polskich kibiców. Sporadycznie, niektórzy kibice oddawali nam wręczane ulotki w formie „kulek”.

2012

Strefa różnorodności

W listopadzie 2012 r. nasze stowarzyszenie prowadziło akcje pod hasłem „Strefa różnorodności” propagujące walkę z rasizmem. Tu akcja pod Rotundą. Ponieważ rozpoczynał się marsz ONR, na prośbę policji, musieliśmy się zwijać. Robiło się już niebezpiecznie….

Wykopmy rasizm – Polonia

Wykopmy rasizm – Polonia

Kolejny mecz „Nie dla rasizmu”

20 lipca 2012 roku, na boisku OSiR Bemowo, zorganizowaliśmy kolejny mecz „Nie dla rasizmu”. Mecz oglądało wielu znakomitych gości. Były też konkursy dla dzieci z super nagrodami !!

Pierwszy w tym roku mecz „Nie dla rasizmu”

8 stycznie 2012 pierwszy w tym roku mecz „Nie dla rasizmu” reprezentacja naszego stowarzyszenia rozegrała mecz z „Orłami Górskiego”. Piłki z podpisami sław polskiego futbolu, zostały przekazane na aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wiele znakomitych gości uczestniczyło w tym wydarzeniu.

2011

RKS „Sarmata”

16 lipca 2011 r. RKS „Sarmata” rozegrał z reprezentacją czarnoskórych piłkarzy kolejny mecz pod hasłem „Nie dla rasizmu”. Po meczu, wspólny grill.

„Skorupski Team”

16.01.2011 r. „Skorupski Team” grał w kolejnym turnieju im. Henryka Orzeszka. Kolejne sukcesy.

Sparringowe mecze

Sparringowe mecze czarnoskórych piłkarzy oglądali menadżerowie, m.in  z Francji Andrzej Szarmach.

2010

Świt Nowy Dwór

3.07.2010 r drużyna z Senegalu rozegrała również sparringowe mecze ze Świtem Nowy Dwór

2009

Mecz”Nie dla Rasizmu”

2009. Kolejny Mecz”Nie dla Rasizmu” pod patronatem min. E. Radziszewskiej Bemowo 16.10.2009 r

Fare 2009.

Kolejny Mecz przeciwko rasizmowi czerwiec 2009.

2008

Turniej w Sochaczewie.

13.01.2008 r. Kolejny Turniej w Sochaczewie.

Turniej Polsatu

Świąteczny Turniej Polsatu w Gdańsku, grudzień 2008. Jak zawsze wygrywa „Lambada” Co za skład !!!

Pruszków

Wielki Mecz „Wykopmy Rasizm ze Stadionów” Pruszków 4.11.2008. Wielcy uczestnicy !!

2007

Czarnoskórzy przyjęci przez Prymasa Glempa.

Przedstawiciele PKS „Radość” zostali zaproszeni do Prymasa Glempa.

Testach w Legii

Pierwsi nasi piłkarze na testach w Legii i rozmowy z zagranicznymi menadżerami.

„Zagłębie” Bełchatów

14 lutego 2007 drużyna „Skorupski Team” rozegrała poważny mecz z ligowym „Zagłębiem” Bełchatów. Mecz odbył się w Skierniewicach. Mecz z renomowanym przeciwnikiem zakończył się remisem 2-2.

2006

Noworoczny Turniej w Sochaczewie: pierwsze sukcesy drużyny „Skorupski Team”

W styczniu 2006 roku drużyna „Skorupski Team” zaproszona została na Halowy Turniej im. Orzeszka w Sochaczewie, będący cykliczną imprezą, w której udział brało 8 zespołów lig mazowieckich. Nasi czarnoskórzy chłopcy zajęli 4 miejsce.

Sylwestrowy Turniej Polsatu w Białymstoku: drużyna „Skorupski Team”.

2005

Parafialny Klub Sportowy „RADOŚĆ” – znaczący udział czarnoskórych zawodników w ligowym zespole.

W zespole PKS „Radość” którego duchowym opiekunem był ks. prałat Mirosław Mikulski, a Prezesem Piotr Kalbarczyk, grało 11 czarnoskórych piłkarzy, m.in. Emmanuel Ekwueme. Dzięki nim „Radość” po pokonaniu „Dolcana” Ząbki w barażach, awansowali do okręgówki.

Czarnoskórzy piłkarze zaproszeni na mecz Legia-Bayern Monachium.

Nasi piłkarze byli zapraszani na najlepsze mecze, rozgrywane w Warszawie. Tu, wizyta na Legii w 2005 roku, na pamiętnym meczu Legia – Bayern Monachium. Pomeczowe spotkanie z gwiazdami Bayernu.

Czarnoskórzy piłkarze – testy przed menadżerami z Polski i Danii.

12 września 2005 roku na stadionie warszawskiej Polonii, drużyna piłkarzy afrykańskich zmierzyła się w meczu towarzyskim z pierwszą drużyną Polonii. Sparring ten obserwowali goście z Danii: menadżerowie i skauci klubów duńskich i trenerzy polskich klubów. W drużynie Afryki zagrali m.in. Sudy Ozuah Ikemefuna, Kelvyn Igwe, Chimeze Ojiego, Sunday Ekwueme, Fayose Olalekan, bramkarz Koussi Koussogbo, Madumere Obiukwu, John Oribhabor i inni.

Po tym meczu, Kelvyn Igwe i Ojiego Chimeze podpisali kontrakty z pierwszoligowym klubem duńskim „KOGE” BK i już w listopadzie, po zakończeniu rundy, wyjechali do Danii.

2004

Pierwszy w historii Mecz Nie dla Rasizmu” Ciechanów.

W dniu 7 sierpnia 2004 roku, w Ciechanowie, na boisku MKS,  afrykańskie „Czarne Orły” rozegrały pierwszy w historii polskiej piłki mecz pomiędzy polskim klubem, a reprezentacją piłkarzy z Afryki, grających w polskich ligach. W drużynie afrykańskiej zagrali:  Koussi Koussogbo ( bramkarz, z Togo), Mussa Yahaya ( z Nigru) oraz gracze z Nigerii: Emmanuel Ekwueme, Philip Umukoro, Innocent Udenyi, John Oribhabor, Wiliam Bassey, Nwolisa Arinze,  Ndubuisi Nwoji, Christian Okafor-Agu, Salomon Ukaegbu, Sequence Oguere, Stanley Udenkwor, Rowland Eresaba,  Paul Ofolete,  Mike Mouzie i Peter Collins.

Wśród tych piłkarzy byli aktualni i przyszli gracze:  Legii Warszawa, Polonii Warszawa, Zagłębia Lubin, Dolcanu Ząbki, Hutnika Warszawa, Podbeskidzia Bielsko-Biała i wielu innych znanych, polskich klubów.

Ten mecz zakończył się remisem 1 : 1. W rzutach karnych lepsi  byli piłkarze z Afryki 4:2.

Close Menu

Warning: Declaration of QuietSkin::feedback($string) should be compatible with WP_Upgrader_Skin::feedback($feedback, ...$args) in /usr/home/kafar610/domains/dajszanse.org.pl/public_html/wp-content/plugins/ocean-extra/includes/wizard/classes/QuietSkin.php on line 94