logo

XXII Mecz „NIE DLA RASIZMU”

xxii mecz nie dla rasizmu 1

XXII Mecz NIE DLA RASIZMU

9 października, w sobotę, odbył się kolejny, XXII już nasz Mecz „NIE DLA RASIZMU”.
Zagrały zespoły „Afryki”, złożony z byłych, czarnoskórych piłkarzy z polskich lig, przeciwko Reprezentacji Dziennikarzy RP, prowadzonych przez nie byle kogo, bo przez Piotra Czachowskiego – legendę naszej piłki.
Mecz rozpoczęli przedstawiciele obu drużyn: Alex Nwolisa, syn byłego piłkarza Ursusa, Mazura Karczew i warszawskiej Poloni i Wisły Kraków: Arinze Nwolisa oraz kapitan Dziennikarzy: Cezary Olbrycht. którzy odczytali „Apel UEFA do piłkarzy i kibiców”.
Ulotki z tym apelem i plakaty meczowe otrzymali kibice, obecni na meczu. Drużyny pięknie się prezentowały w czasie sesji zdjęciowej z flagami UEFA RESPECT, podarowanymi nam przez UEFA.
Mecz był niezwykle zacięty, ale prowadzony w duchu fair-play. Mimo prowadzenia 5-3, mecz zakończył się remisem 5-5. W rzutach karnych lepsza była reprezentacja Afryki, która wygrała 6-5.
W drużynie Afryki, gościnnie wystąpił przyjaciel naszego stowarzyszenia: Andrzej Voigt, były kandydat na Prezydenta RP i doskonały piłkarz.
W przerwie meczu, najmłodsi kibice strzelali rzuty karne i żonglowali piłką. Każdy uczestnik otrzymał prezenty, ufundowane przez niezawodnego przyjaciela naszych wydarzeń, Polski Związek Piłki Nożnej ( puzzle, piórniki, bidony, lunchboxy, kubki i inne ).
Do naszej kolekcji trafiła kolejna pamiątkowa koszulka meczowa z podpisami wszystkich zawodników i sędziów.
Wszyscy uczestnicy naszego wydarzenia, otrzymali pamiątkowe ekomedale, wykonane z drzewa, zaprojektowane specjalnie na ten mecz, z logo patronów honorowych.
Po meczu, wspólny grill dla wszystkich.
Patronami Honorowymi byli: Polski Komitet Olimpijski, Mazowiecki Związek Piłki Nożnej i Pani Urszula Kierzkowska – Burmistrz Bemowa, którą na meczu reprezentował wiceburmistrz Piotr Kobierski. Nad całością czuwał rewelacyjny prowadzący, komentujący na żywo wydarzenia na boisku, przyjaciel naszego stowarzyszenia – Artur Rola.
Dziękujemy wszystkim za udział w tym niezwykłym wydarzeniu !!

Tag :

Turniej

Share :