logo

XXVI Mecz „Nie dla rasizmu”

xxvi mecz nie dla rasizmu 1

XXVI Mecz Nie dla rasizmu

W sobotę, 2 grudnia nasze stowarzyszenie „Daj szansę” wraz z Ministerstwem Sportu i Turystyki przeprowadziło kolejną ważną imprezę: XXVI Mecz „Nie dla rasizmu”.
Trzymaliśmy miejsce dla rywala Afryki dla PECTUS TEAM, by mogli się zrewanżować za ubiegłoroczny mecz, ale obowiązki zespołu nie pozwoliły na ich udział. W tej sytuacji rywalem Afryki był zespół RKS Sarmata. To nie przypadek; w drużynie Sarmaty grało i gra wielu obcokrajowców ( z Ghany, Kamerunu, Nigerii, Turcji, Zimbabwe, Ukrainy i innych krajów świata ).
Polski Związek Piłki Nożnej ufundował prezenty dla dzieciaków, które uczestniczyły w konkursach piłkarskich i kibicowały obu zespołom. Wynik meczu był tu najmniej ważny. Ważny był przekaz idei, którą w formie apelu odczytali przedstawiciele obu drużyn. Apel ten w formie ulotek był rozpowszechniany w czasie meczu, ale będzie również rozprowadzany w bemowskich szkołach. Patronem wydarzenia był również Mazowiecki Związek Piłki Nożnej, za którego wsparcie składam podziękowanie na ręce Prezesa Sławomira Pietrzyka, który uczynił mnie ( jako pierwszy w kraju – na początku swej kadencji), swoim Pełnomocnikiem d/s Równości i Praw Czlowieka.
Mam nadzieję, że w przyszłym roku będziemy kontunuowali tę zacną i potrzebną akcję.

Tag :

Turniej

Share :