logo

XV Turniej Weteranów +50

xv turniej weteranów +50. 3

XV Turniej Weteranów +50.

Dzisiaj, w niedzielę 10 grudnia 2023 r. nasi Weterani rozegrali jubileuszowy, XV Turniej Weteranów +50.
Gdy 7 lat temu, wymyśliłem taki turniej, nie spodziewałem się, że tak ta idea się rozwinie ! Cementują się zespoły, wówczas z trudem zbierane, powstają nowe, zaś poziom sportowy staje się wręcz zawodowy !! Do Warszawy, na nasz turniej zaczynają się zjeżdżać drużyny z Polski. Dziś gościliśmy weteranów z Bełchatowa !
Tę i wszystkie nasze imprezy sfinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki, które w tym roku było dla nas bardzo życzliwe !
Wszystkie zaproszone drużyny ( Jupiter Bełchatów, SENI Bródno, Agrykola, Świt Jelonki, Okęcie i Cristeros ) stawiły się w pełnych składach, mecze były zacięte i niezwykle wyrównane !! Nie sposób nie wspomnieć o nadzwyczjnie wysokim poziomie sportowym tych zawodów.
O zwycięstwie Agrykoli w turnieju zdecydowało ( zgodnie z regulaminem ) ich zwycięstwo w bezpośrednim meczu z SENI Bródno 4-1, bowiem oba zespoły zdobyły po 12 punktów. Trzecia na pudle drużyna gości: Jupiter Weterani Bełchatów pokonała zwycięzców – Agrykolę 2-1, ale przegrała 2-3 z Seni i zdobywając 10 punktów, zajęła III miejsce.
Jak zawsze, uczestnicy sami, w pełni demokratycznie, wybrali najlepszego zawodnika i bramkarza.
Najlepszym bramkarzem turnieju został zawodnik z Bełchatowa – Edward Szafrański.
MVP turnieju został Piotr Redel z SENI, zaś Królem Strzelców „wybrał się”, strzelając najwięcej goli, zawodnik Agrykoli: Marcin Lisowski.
Puchar FAIR-PLAY otrzymał zespół CRISTEROS.
Wróciliśmy do do wręczania pucharu dla najstarszego zawodnika; był nim Darek Makuch ze Świtu, który gra w naszych turniejach od pierwszej edycji, czyli od 7 lat !!!
A po turnieju, frykasy, dzięki niezastąpionemu Robertowi Badowskiemu.
Mamy nadzieję, że MSiT będzie nadal wspierało naszą inicjatywę i już w marcu 2024 rozegramy kolejny, XVI Turniej Weteranów +50 !

Tag :

Turniej

Share :