logo

X Jubileuszowy Turniej Weteranów +50

x jubileuszowy turniej weteranów +50 1

X jubileuszowy Turniej Weteranów +50

W sobotę, 11 grudnia 2021 r. nasze stowarzyszenie przeprowadziło X już, jubileuszowy Turniej Weteranów +50 o Puchar Stowarzyszenia „Daj szansę”, jak zawsze na Hali Piłkarskiej Bemowo. Jak zawsze dzięki współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki, które od początku wspiera nasze cykliczne turnieje.
Patronem Honorowym tego turnieju była Pani Urszula Kierzkowska – Burmistrz Dzielnicy Bemowo. Otwarcia turnieju dokonał w Jej imieniu wiceburmistrz – Piotr Kobierski.
Po raz pierwszy w naszym turnieju pojawił się zespół zza granicy, konkretnie z Litwy. Powitaliśmy FUTBOLO KLUBAS „DRAUGAJ: VILNIUS, którego szefem jest nasz nowy przyjaciel, Albinas Katkauskas. Pozostałe zespoły to: Mundurowi, Wojsko, Bemowo, SENI Bródno, CRISTEROS, Biznes i Okęcie.
Z roku na rok, poziom turnieju jest coraz wyższy. Nasz pomysł sprzed 5 lat, by aktywować „dorosłych” panów – wypalił !!! Nasi uczestnicy potworzyli swoje zespoły weteranów, uczestniczą w rozmaitych turniejach w całej Polsce, z sukcesami… W naszym turnieju wystąpiło, jak zwykle osiem wybranych zespołów. Podzielone na 2 grupy, rozgrywały mecze każdy z każdym, zaś następnie grano mecze półfinałowe i o miejsce 5.
Po meczach grupowych, w których zwyciężyły drużyny Wojska i SENI Bródno, rozpoczęły się mecze półfinałowe i finały.
W meczu o V miejsce FC Draugaj pokonał Biznes 5-1, w pierwszym półfinale Wojsko pokonało Cristeros 4-2, w drugim, Mundurowi przegrali z SENI 2-5.
W meczu o III miejsce Mundurowi zwyciężyli Cristeros 3-2, zaś w wielkim finale, po niezwykle zaciętym meczu Wojsko zwyciężyło seryjnego tryumfatora poprzednich turniejów SENI Bródno 2-1 i po raz pierwszy Wojskowi zwyciężyli w naszym turnieju !!!
Oto ostateczna kolejność X Turnieju Weteranów +50:
I miejsce – Wojsko,
II – SENI Bródno, III Mundurowi, IV – CRISTEROS, V – FC DRAUGAJ Wilno, VI – BIZNES,
VII – Okęcie i VIII – Bemowo.
Kierownicy, sędziowie i organizatorzy wybrali też najlepszych zawodników naszego turnieju:
jak zwykle uhonorowaliśmy dwóch bramkarzy, zostali nimi; Grzegorz Wilczek z SENI oraz Zbigniew Tulin z Wojskowych.
Najlepszym piłkarzem turnieju wybrany został Marcin Sadowski z drużyny Wojskowych.
Królem strzelców został były znakomity piłkarz – Jacek Bąk, reprezentujący SENI Bródno.
Na tym zakończyliśmy sezon 2021. Mam nadzieję na dalszą współpracę z Ministerstwem Sportu i Turystyki i ich pomoc w kontynuacji tych niezwykłych imprez.

Tag :

Turniej

Share :