logo

Noworoczny Halowy Turniej Polonijny

noworoczny halowy turniej polonijny 1

Noworoczny Halowy Turniej Polonijny

Zakończyliśmy tegoroczny cykl imprez, realizowanych we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz z jednostakami samorządowymi.
Ostatnim wydarzeniem był Noworoczny Halowy Turniej Polonijny, rozegrany wczoraj, w sobotę 30 grudnia w Hali Piłkarskiej Bemowo w Warszawie.
Z przewidzianych 6 drużyn nie dojechali wszyscy Białorusini (potrzebują indywidualne wizy do Polski), zaś Włosi i Turcy pojawili się w okrojownych składach. Ustaliliśmy więc, iż do regularnego turnieju przystąpią pełne ekipy, zaś z pozostałych chętnych do gry stworzono cztery inne zespoły, które szalały na pozostałych boiskach.
Chodzi przecież o to, by pograć i wypocić się przed Sylwestrem !
W oficjalnym turnieju zwyciężyła drużyna Ukrainy, która wygrała wszystkie swoje mecze, choć niektóre po wyrównanych pojedynkach. Drugie miejsce zajęła Holandia, trzecie Polska, zaś IV reprezentacja Beneluxu, mająca w swoich szeregach czarnoskórych Francuzów, Belgów, ale i Skandynawów. Ostateczna tabela z wynikami wszystkich meczy w załączeniu.
Jak w każdym turnieju wybrano najlepszych zawodników. Najlepszym bramkarzem został młody bramkarz: Piotr Płocki z drużyny Holandii.
Królem strzelców został zawodnik drużyny Ukrainy Dmitro Kupriańczuk, strzelec 6 goli.
Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano – od wielu lat obywatela Polski, Arinze Nwolisa, byłego gracza m.in warszawskiej Polonii.
To był bardzo udany turniej i chwała Ministerstwu Sportu za wspieranie takich inicjatyw. Oby takich imprez jak te, które realizujemy wespół z MSiT nie zabrakło w nowym 2023 roku.
W imieniu własnym i stowarzyszenia „Daj szansę” życzę wszystkim lepszego 2023 roku !! Obyśmy wszyscy zdrowi byli !!!
WSZYSTKIEGO NAAAAAAAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU !!!!

Tag :

Turniej

Share :