logo

Młodzieżowy Turniej Piłkarski Dzieci roczników 2016/2017 pod hasłem „NIE DLA RASIZMU”

młodzieżowy turniej piłkarski dzieci roczników 20162017 nie dla rasizmu 3

Młodzieżowy Turniej Piłkarski Dzieci roczników 2016/2017 "NIE DLA RASIZMU"

A dzisiaj, 19 listopada 2023 r. jak zawsze w Hali Piłkarskiej Bemowo, jak zawsze dzięki Ministerstwu Sportu i Turystyki ( za pośrednictwem Mikrograntów) nasze stowarzyszenie „Daj szansę” przeprowadziło kolejne zawody:
Młodzieżowy Turniej Piłkarski Dzieci roczników 2016/2017 pod hasłem „NIE DLA RASIZMU”.
Pod flagami UEFA „RESPECT”, żaki tego rocznika rozgrywały mecze na mniejszych boiskach, bez nominalnych bramkarzy, natomiast w bardzo szerokich składach… Prawie setka dzieci z trzech warszawskich klubów: RKS Sarmata, Akademia Piłkarska WILKI i GIGANT SMILE w podwójnych składach, rozgrywała porywające mecze !! Sędziowie, organizatorzy i trenerzy prowadzili swoje wewnętrzne zapisy i wyniki, jednak z ogólnie przyjętych trendów ( nie czas na rywalizację, punkty, bramki – to ma być wciąż zabawa !!), nie publikujemy wyników meczy, punktacji ani bramek.
Najistotniejszym przesłaniem tej zabawy ma być uświadamianie naszym młodym piłkarzom złych cech i zachowań, związanych z rasizmem. Spiker prowadzący zawody, odczytał apel UEFA do sportowców i kibiców, który jest odczytywany przy okazji największych imprez sportowych, a którego treść znajdowała się na ulotkach, specjalnie na tę okazję wydrukowanych.
Zabawa przednia, brak kontuzji, pamiątkowe medale dla wszystkich uczestników, dobre zaopatrzenie sportowców ( banany, batony, napoje, a po turnieju ciepły posiłek ) to największy sukces tego wydarzenia, zafundowanego nam przez Ministerstwo Sportu i Turystyki za pośrednictwem Mikrograntów.
O ile klasyfikacja zespołowa nie jest istotna, to jednak wybraliśmy Króla Strzelców turnieju, którym został zawodnik AP GIGANT SMILE – Ryszard Skórzyński oraz MVP czyli Najlepszego Piłkarza turnieju, którym został piłkarz AP Wilki – Mykolaj Zaiarnyi !!
Gratulujemy im i wszystkim uczestnikom tych pięknych zawodów.
„NIE DLA RASIZMU !!!”

Tag :

Turniej

Share :