logo

II Bemowski Turniej Piłkarski żaków rocznika 2014 i 2015

turniej

II Bemowski Turniej Piłkarski żaków rocznika 2014 i 2015

W sobotę, 16 marca 2024 r. w Hali Piłkarskiej na Bemowie nasze stowarzyszenie „Daj szansę” przeprowadziło pierwszy w tym roku turniej „II Bemowski Turniej Piłkarski żaków rocznika 2014 i 2015.
Wśród 8 zespołów uczestniczących w rozgrywkach grupowych ( 2 grupy po 4 zespoły) zwyciężyły zespoły GKS Chynów i AP Wilki i one stoczyły pojedynek o zwycięstwo w turnieju. Zwyciężyła drużyna AP Wilki 4-1. W meczu o III miejsce, Hutnik pokonał Torpedo Mokotów 1-0. W meczu o V miejsce pomiędzy BUKS Pruszków i GKS Chynów padł remis 3-3 i po karnych ( 3-1) wygrał BUKS. Pozostałe miejsca. Sarmackie drużyny zajęły ostatnie miejsca w grupach, nieznacznie przegrywając swoje mecze. Nie było już dwucyfrowych porażek, jak w ubiegłym sezonie. Świadczy to o stałym postępie poziomu gry naszych Sarmatów, bowiem trzeba pamiętać, że Sarmaci trenują dopiero od września ub. roku, zaś rywale trenują i grają od 2, 3 i nawet 4 lat.
Jak zawsze, trenerzy, sędziowie i organizatorzy wybrali najlepszych zawodników turnieju. Wielką, ale zasłużoną niespodzianką było wybranie najlepszym zawodnikiem turnieju naszego Sarmaty – Dominika Romaszewskiego ( jednogłośnie !!).
Królem strzelców został Stanisław Predenkiewicz, zdobywca 9 goli.
Najlepszym bramkarzem został wybrany Albert Królik – zawodnik Hutnika. Na turniej, zorganizowany dzięki Bemowskiemu Ratuszowi, przybyli znamienici goście: wiceburmistrz Bemowa – Maciej Wójtowicz, Pani dyrektor Stołecznego Centrum Sportu „Aktywna Warszawa, Katarzyna Łęgiewicz oraz nasze bemowskie kandydatki na radne Bemowa: Anna Wyganowska-Krzynówek i Elżbieta Daca ( które proszą o pamięć przy urnach w kwietniu).
Nagrody drużynowe i indywidualne wręczało właśnie to gremium.
Mamy nadzieję, iż odbędą się kolejne turnieje i oczekujemy na rozstrzygnięcia konkursów dotacyjnych, szczególnie w Ministerstwie Sportu i Turystyki !!

Tag :

Turniej

Share :