Integracyjne Stowarzyszenie Kultury Fizycznej "Daj Szansę"

 Rok 2018

Spotkanie w gronie przyjaciół: Wiesio Grabowski w Polsce oraz poseł Killion Munyama i Janek Wieliński, wieloletni ambasador w krajach Afryki. Początek burzy mózgów w temacie organizacji XV Meczu "NO TO RACISM". Czy zagra u nas Prezydent? (Chodzi o Prezydenta Liberii, Georga Weah... podobno wciąż w formie).

8 Kwietnia zakończył się II Halowy Turniej Piłkarski o Puchar Stowarzyszenia "Daj szansę" rocznika 2006, organizowany wraz z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Po raz pierwszy zwyciężyły szkółki piłkarskie, a nie kluby.

Tryumfowała ATP Warszawa, która w finale pokonała FFA Warszawa 3-2. W małym finale, w meczu o III miejsce Polonia Warszawa pokonała Znicz Pruszków 4-2.

Dalsza kolejność: 5-Olimpia, 6- Gerlach Drzewica, 7- Błyskawica, 8-Bóbr Tłuszcz.

Puchar FAIR PLAY otrzymał klub Błyskawica.

Królem strzelców został reprezentant Drzewicy - Karol Larenta.

MVP turnieju - Jakub Okieńczyc z ATP.

Najlepszym bramkarzem - Aleksander Rola z Polonii.

Niezwykle popularny Polski Król Kibiców Andrzej Bobowski jest niezwykle popularny wśród młodzieży. Nasz gość honorowy rozdał mnóstwo autografów.

 

 21 Kwietnia III Turniej Piłkarski o Puchar Stowarzyszenia "Daj szansę" dla Seniorów +50, za nami.

Jest to cykliczny projekt, realizowany wraz Ministerstwem Sportu i Turystyki.

Wczoraj, na Hali Piłkarskiej na Bemowie, odbył się finałowy turniej. Rywalizowało 8 zespołów: dwa zespoły Samorządów, S.K.R.A SERCE, Dziennikarze, Wojsko, Biznes, Prawnicy i Cristeros Weterani.

Gościem honorowym wydarzenia był Król Polskich Kibiców Andrzej Bobowski.

Przedstawiam poniżej wyniki grupowe.

W dalszych meczach fazy półfinałowej Dziennikarze pokonali Prawników 8-7, Wojsko, po remisie 4-4 z Cristeros, po karnych przegrało 2-3, SERCE wygrało 2-0 z Biznesem, zaś Samorząd I przegrał 1-5 z Samorządem II.

W meczu o VII miejsce Wojsko pokonało Prawników 7-1,

o miejsce V, Dziennikarze ograli Cristeros 7-2.

W "małym" finale, w meczu o III miejsce Biznes po remisie 3-3, dopiero po karnych 4-3 pokonał Samorząd I.

W wielkim finale, po raz trzeci z rzędu S.K.R.A. SERCE wygrała z Samorządem II 3-1.

Skrót S.K.R.A. oznacza Stowarzyszenie Klubów Rodzin Abstynenckich - "Serce".

Koledzy weterani, mówi Wam to coś ?????

Rozdaliśmy nagrody indywidualne:

najstarszym zawodnikiem turnieju był red. Maciej Petruczenko z zespołu Dziennikarzy ( 72 lata !! ).

Najlepszym strzelcem był Dziennikarz Marek Jędrasiewicz, zdobywca 16 bramek.

Najlepszym bramkarzem wybrany ( ponownie ) redaktor Sylwester Sikora ( 70 lat !! ).

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany zawodnik SERCA Mirosław Małachwiejczuk.

Podziękowania dla Fundacji na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL, realizujących projekt Erasmus+ "Sport for All and the Environment" za udostępnienie napojów izotonicznych. Baaardzo się przydały !!

Tym razem, może dzięki solidnemu przygotowaniu, obyło się bez większych urazów. Pomoc medyczna nie miała dużo roboty, na szczęście....

 

24 Czerwca XV Mecz NIE DLA RASIZMU.

Od rana mecze, dmuchańce i konkursy dla dzieciaków, tylko pogoda zawiodła.

Na mecz jednak wyszło słonko i najważniejsze wydarzenie, mecz pomiędzy Reprezentacją Dziennikarzy RP a drużyną Gwiazd rozegrany został w doskonałych warunkach. Przed meczem, niezastąpiony, niezawodny Tomek Zubilewicz odczytał apel UEFA do kibiców. Drużyna Dziennikarzy w najsilniejszym składzie zremisowała 3-3 z naszą drużyną, której selekcjonerem był Darek Dżwigała. W jego teamie zagrało 10 czarnoskórych piłkarzy, m.in. Rowland Eresaba (Legia) Arinze Nwolisa i Marcelinus Obem ( Polonia), obroną kierował trener Lech Ojrzyński. Świetną zmianę w końcówce dała aktualna reprezentantka kraju seniorów Dominika Grabowska i z 3-1 dla dziennikarzy, zrobiło się 3-3. W rzutach karnych, po bodaj ósmej serii zwyciężyły Gwiazdy. Wsparł nas swoją obecnością Prezes Fundacji "Razem lepiej" Marek Szambelan, wraz z bratem i synem. Dzięki Marku !!

Całość świetnie, jak zawsze, prowadził Darek Dudkiewicz, dziękujemy !!!!

A zaraz po meczu, ulewa !!! Dobrze, że mieliśmy gdzie się schować ( afterparty !!!)

 

2 Października To już czwarta edycja tych zawodów. W poprzednich, nie do pokonania była drużyna Stowarzyszenia Klubów Rodzin Abstynenckich "Serce" . Nie dziwota !! Ale inne drużyny też w treningach, pałają żadzą rewanżu.

6 Października, dla niektórych dość późno wieczorem, zakończył się IV Turniej Piłkarski dla Seniorów +50. Mimo przygotowań ( a może właśnie dlatego) już po pierwszej kolejce rozsypały się dwie drużyny. Dlatego organizatorzy, w porozumieniu z kierownikami drużyn, podjęli decyzję o rozgrywaniu turnieju systemem każdy z każdym, by rozegrać jak najwięcej meczy.

Nie zawiedli - jak zawsze, goście honorowi: Król Kibiców Andrzej Bobowski i Trener Andrzej Strejlau.

Po raz pierwszy, w turnieju zwyciężyła drużyna Wojska. Drugie miejsce zajęła drużyna Weterani Bródno, zaś trzecie - dotychczasowi zwycięzcy, drużyna SKRA "Serce". Najlepszym strzelcem i zawodnikiem został zawodnik Wojska Andrzej Szymański, zaś najstarszy zawodnik turnieju to red. Maciej Petruczenko z Przeglądu Sportowego, który swą świetną grę ukoronował piękną bramką, strzeloną głową ( w turniejach halowych to rzadkość )

20 Października odbył się II Halowy Turniej Piłkarski o Puchar Stowarzyszenia "Daj szansę" rocznika 2008. Było tyle chętnych druzyn, iż zdecydowaliśmy powiększyć ilość uczestniczących zespołów do 10. Niestety, z powodów zdrowotnych, nie dojechał zespół AP11 Legionowo, więc musieliśmy nieco zmodyfikować układ gier.

Fantastyczny turniej był rozgrywany w ramach "FARE Weeks - Football People 11-25 Października 2018" tj. Tygodni Walki z Rasizmem" .

FARE to londyńska organizacja podlegająca UEFA = "Footbal Against Racism in Europe", Nasz impreza była jedną z tysiąca imprez organizowanych pod tym hasłem, w całej Europie.

Każdy uczestnik zawodów otrzymał okolicznościową koszulkę i czapeczkę z hasłem przewodnim, i tak ubrani, zrobiliśmy sobie zdjęcie pod flagą UEFA. Niezrównany spiker, Wojtek Hadaj odczytał treść odezwy UEFA do piłkarzy i kibiców i cała hala zagrzmiała hasłem "Nie dla rasizmu".

Naszą akcją zainteresowała się TVPSport, która relacjonowała to wydarzenie ( Widomości sportowe ok. 22.00).