Integracyjne Stowarzyszenie Kultury Fizycznej "Daj Szansę"

 Rok 2017

W sobotę 2 grudnia 2017 roku, nasze stowarzyszenie – w całorocznej współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki, zamknęło sezon sportowy. Rozegraliśmy II Mikołajkowy Turniej Halowy o Puchar naszego stowarzyszenia dla rocznika 2007. Oprócz 8 zespołów występujących w turnieju:

 ŁKS Łódź,FFA,Huragan Wołomin, Varsovia,Stomil Olsztyn, ATP Warszawa, Bóbr Tłuszcz i Znicz Pruszków, w wydarzeniu uczestniczyło ok. 50 innych, młodych piłkarzy. Jak to na Mikołajki przystało, organizatorzy przygotowali wiele prezentów dla młodych piłkarzy, m.in. autografy naszych asów reprezentacji: Lewandowskiego, Szczęsnego czy np. plecak PZPN z autografem Kuby Błaszczykowskiego.

 W tym roczniku zdecydowanie zwyciężył "Znicz" Pruszków, który w finale pokonał FFA aż 9-0.

W "małym" finale, po remisowym ( 1-1) meczu, w rzutach karnych "Stomil" Olsztyn pokonał 3-2 "Varsovię".

 

​Na mecz "Gramy dla Kasi" w ostatnią sobotę hutnicza brać stawiła się: Grzegorz i Michał Choroś, Mariusz Żemojtuk, Andrzej i Patryk Voilet, Irek Calski, Dariusz Rembisz, Jarosław

Bober, Mariusz Liszewski, Marcin Więckowski, Paweł Przewdziecki, Piotr Barchwic, Marcin Przybyliński, Marcin Włodarczyk, Tomasz Smorągiewicz, Andrzej Greloch, Waldemar Koc, Artur Piłat, Paweł Aleksandrowicz, Krzysztof Cuch, Marek Pichta, Michał Piros. Silny skład Legii przedstawiłem w poprzedniej relacji.

W drużynie Hutnika wystąpił również Andrzej Voigt - członek naszego stowarzyszenia wraz z synem Patrykiem.

Wynik był nieważny, ale wygrała Legia...

Koledzy z boiska pokazali, że są razem, nawet już po karierze sportowej.

Poczucie, że ma się przyjaciół, na których można liczyć:

B E Z C E N N E !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dzięki wszystkim za przybycie. To było wspaniałe przeżycie !!!!

Zdjęcia dzięki E. Świtalskiej - Aktywna Warszawa.

Prawie 40 piłkarzy Hutnika, Legii i innych warszawskich klubów, zjechało dzisiaj na Marymoncką, by zagrać w meczu o czyjeś, obce przecież życie. Kasia, żona Piotrka Barchwica - "Lali", jednego z najlepszych piłkarzy w historii Hutnika, wymaga długotrwałego leczenia.

Jego koledzy z boiska, z wielką pomocą Maćka Purchały - szefa Hutnika, Tomka Lecha i mojej skromnej osoby, zorganizowali mecz, połączony ze zbiórką kasy dla Piotrka.

Zjawiło się wielu,wspaniałych piłkarzy: Darek Dziekanowski, Piotruś Świerczewski, Tomek Sokołowski, Marek Jóźwiak, Marek Bystros, Darek Dżwigała, Marcin Korkuć, Robert Stawicki, Seba Rymbiewski, Mirek Śliwoski, Jarek Kalinowski, Robert Gostyński, Adam Woźnicki, cała paka wspaniałych hutników: Smorąg, Alex, Calak, Więcuś, Włodar, Rembi, teraz wszystkich nie pomnę, ale jutro udostępnię skład. Był trener-burmistrz Paweł Michalec, jeden z twórców potęgi drużyn Hutnika !!

Powitania ich - po latach, wzruszające !!!!

Serdeczne dzięki dla naszego starego kumpla, sędziego Andrzeja Barmosza, który odłożył swój zawodowy mecz, by posędziować ten, - niezwykły, mecz. Dzięki Andrzejku !!!

Dzięki dla Prezesa MZPN Z. Łazarczyka, to on opłacił fakturę za ten mecz. To super przyzwoity Gościu !! Ale on pamięta potęgę Hutnika i ś.p,. niezapomnianego Prezesa Rysia Sobieckiego.

Jak smutno wyglądał "skansen" - nieczynny biurowiec Hutnika, przed którym dzisiaj wspaniali sportowcy i wspaniali ludzie warszawskiego Hutniczka spożywali kiełbachę i alkohol w przyzwoitych, tzn. dużych ilościach !!

Lala wyglądał na szczęśliwego, pewnie po raz pierwszy od dawna.....

Pomeczowe piwko, grill i cała reszta uświadomiła nam wszystkim, że są rzeczy ważne, ponadczasowe i jeśli tylko jesteśmy LUDŹMI, to możemy wspólnie przeżywać chwile piękne !!!

Załączam zdjęcie klubowej kawiarni Hutnika - dzisiaj starego magazynu... Wciąż wisi tam plakat z dni chwały Hutnika... Boże, prawie 20 lat !!!!

A pamiętam, jak po zwycięskich meczach, moi wspaniali piłkarze Hutniczka tamże- tańczyli w kole, trzymając się za ręce, i do muzyki Lombardu śpiewali: nie zamieniaj serca w twardy głaz, póki jeszcze serca masz.....

Bardzo piękne, jak zapach szatni naszej młodości.....

To było jedno z tych wydarzeń, dla których warto żyć !!!!

​3 czerwca w Nadarzynie odbyła się piękna impreza "XIV Mecz Nie dla Rasizmu". Oprócz różnych zawodów dla dzieci i starszych, odbył się mecz pomiędzy Reprezentacją Dziennikarzy RP z Drużyną Gwiazd. Niestety wiele Gwiazd nie dotarło. Niektórzy usprawiedliwieni ( Piknik Olimpijski, pogrzeb Tadeusza Jedynaka w Żorach), niektórzy po prostu nie dotarli....

Sam główny mecz, w którym przeciwko dziennikarzom zagrali m.in. Żora Korolyew ( gra nie gorzej, niż tańczy !!), Jacek Cyzio, Jacek Kasprzak, Maciek Śliwowski, Maciek Terlecki,

był niezwykle zacięty i zakończył się bezbramkowym remisem. Po serii rzutów karnych, zwyciężyli Dziennikarze 5:4. Zapewne nie spodziewali się oni tak mądrze grającego przeciwnika. Stare gwiazdy Legii udowodniły, że lepiej czasami mądrze stać, niż głupio biegać, co zauważył prowadzący wydarzenie - legenda Legii, Wojtek Hadaj.

Dziękujemy ks. Kazikowi Sowie za obecność, piękne odczytanie apelu do kibiców i sportowców oraz wręczanie medali i nagród uczestnikom.

Za pomoc w organizacji wydarzenia dziękujemy Gminie Nadarzyn, szczególnie Wójtowi Tomkowi Muchalskiemu, szefowi GOS Darkowi Zwolińskiemu i Marcinowi Rybickiemu.

Wydarzenie mogło być zrealizowane dzięki współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki, współorganizatora imprezy. https://www.facebook.com/GminaNadarzyn/videos/1233310620127988/

 

W finale naszego II Turnieju Seniorów +50, przeprowadzonego 18 marca br. przez nasze stowarzyszenie wespół z MSiT, zagrali ubiegłoroczni zwycięzcy Stowarzyszenie Klubów Rodzin Abstynenckich SERCE z Wojskiem 3-1. A w grupie mecz wygrało Wojsko... Jednak kondycja daje znać o sobie. Było przecież do rozegrania 6 meczów !!

Niepowtarzalny spiker; Wojtek Hadaj był i jest wielbicielem filmu "Do przerwy 0-1" więc zdjęcie z Paragonem - obowiązkowe.

Medale, nagrody i puchary zwycięzcom i kapitanom drużyn, wręczał Król Kibiców Andrzej Bobowski. Najstarszym zawodnikiem okazał się red. Maciej Petruczenko, najlepszym zawodnikiem Darek Żak z "Serca", najlepszym bramkarzem już tradycyjnie red. Sylwester Sikora.

PS. Następny turniej +50 będzie się nazywał Turniej Weterana.

Seniorzy i Oldboye to szczeniaki ( +35 i +45 lat).

 

​I Turniej Juniorów o Puchar Stowarzyszenia "Daj szansę" rocznika 2005 za nami. W niedzielę,22 października, graliśmy pod hasłem "Wykopmy rasizm ze stadionów".

 

 

Dzięki Ministerstwu Sportu i Turystyki, naszemu partnerowi i współorganizatorowi turnieju, odbyła się kolejna, fajna impreza. Na Hali Piłkarskiej na Bemowie młodzi piłkarze "Polonii" Warszawa nie dali szans rywalom. Jeden remis i same zwycięstwa odnieśli podopieczni Michała Libicha.

Drugie miejsce zajęła drużyna "Varsovia", a trzecie "Stomil" Olsztyn.

Królem strzelców został Janusz Seliborski ( Varsovia), najlepszym bramkarzem polonista Michał Kircun, zaś MVP zawodnik Olimpii Igor Stodólski.

Puchar "FAIR PLAY" otrzymali najczyściej grający zawodnicy klubu "Bóbr" Tłuszcz.

Turniej - jak zawsze brawurowo i dowcipnie, poprowadził legendarny Wojtek Hadaj, który rozbawiał przy okazji sportowców i wielu zgromadzonych rodziców.

Nagrody wręczał niezawodny przyjaciel młodzieży i naszego stowarzyszenia Maciej Szczęsny, który przejechał kilkaset kilometrów, by być z nami. Był również trener Jacek Magiera, oblegany przez chłopców, ale i rodziców !!! Niezwykle popularny i lubiany przez wszystkich.

Bardzo Wam dziękuję Panowie. To wielka sprawa i wielka motywacja dla dzieciaków.

Już 18 listopada następny turniej, tym razem dla rocznika 2006.

Kolejna fantastyczna impreza I Halowy Turniej o Puchar Stowarzyszenia "Daj szansę" rocznika 2006 za nami. Dzisiaj, 18.XI.2017 r.na Hali Piłkarskiej Bemowo, oprócz turnieju

 

8 drużyn, rozegranych zostało kilka innych meczy, w tym mecze , w których grały dziewczyny. Turniej cieszy się coraz większą popularnością i żal nam tych drużyn, które nie mogły zagrać w turnieju głównym. Cała hala tętniła życiem piłkarskim. Główny turniej to wzloty i upadki niektórych drużyn i wręcz dramaty ( w meczu o III miejsce o porażce ATP Warszawa z ŁKSem zdecydowały rzuty karne, zaś w finale Varsovia z wyniku 0-4, doprowadziła do rezultatu 3-4 i brakowało sekund do dogrywki w meczu z tryumfatorem, drużyną Mistrza Polski Zniczem Pruszków).

Więc w roczniku 2006 zwyciężył Znicz Pruszków, dalsza kolejność to Varsovia,

III - ŁKS, IV - ATP Warszawa, V- Bóbr Tłuszcz, VI - AP Olsztyn, VII - Olimpia Warszawa i VIII - GKP Targówek.

Gośćmi specjalnymi turnieju byli: niezawodni przyjaciele stowarzyszenia: Trener Andrzej Strejlau i Król Kibiców Polskich Andrzej Bobowski. Dziękujemy za piękne słowa Trenera Strejlaua, otwierającego uroczyście turniej.

Królem strzelców został zawodnik ATP Burdzanadze Łukasz, zdobywca 9 goli.

Najlepszym bramkarzem został - Piotr Fijałkowski z ŁKS.

Najlepszy zawodnik turnieju (MVP) to Piotr Telega z AP Olsztyn.

Puchar FAIR PLAY został przyznany drużynie GKP Targówek.

Nasz turniej to kolejne wydarzenie, którego współorganizatorem było MINISTERSTWO SPORTU I TURYSTYKI, które od lat współfinansuje nasze wydarzenia.

Za nami pierwszy z serii halowych turniejów dla dzieciaków, organizowany przez nasze stowarzyszenie we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki.

 

W niedzielę, 8 października 2018 r.w Hali Piłkarskiej na Bemowie młodzi piłkarze rocznika 2008 rozegrali swój turniej.

Imprezę otworzył wiceprezes MZPN i członek Zarządu PZPN, nasz przyjaciel, Pan Mirosław Starczewski.

Turniej był rozegrany w ramach ogólnoeuropejskiej akcji FARE WEEKS ( Dni Walki z Rasizmem - Football Against Racism in Europe).Wydrukowaliśmy specjalne ulotki, o tym mówiące.

Wśród 8 startujących zespołów, zwyciężył OKS Stomil Olsztyn, który po dramatycznym meczu finałowym, zakończonym remisem 3-3, w rzutach karnych pokonał UKS Okęcie 3-2. Trzecie miejsce zajął Znicz Pruszków, który w "małym finale" pokonał WAPN 7-2.

Królem strzelców został Julian Tomaszewski ze Znicza Pruszków. Najlepszym bramkarzem, trenerzy, sędziowie i organizatorzy wybrali Eryka Mandesa z Białych Orłów, zaś najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Maciej Olszewski z WAPN. Wszyscy otrzymali pamiątkowe statuetki oraz nagrody m.in. od patrona naszych turniejów: PZPN. Drużyną nagrodzoną Pucharem FAIR PLAY została WAPN. Gratulacje !!!

Każdy zawodnik otrzymał medal i torbę z upominkami.

Całość - jak zwykle brawurowo, poprowadził legendarny spiker warszawskiej Legii, niezastąpiony Wojtek Hadaj !!!

Fajna impreza, organizatorzy zebrali moc gratulacji i podziękowań od uczestników. Należy wspomnieć, iż te turnieje są całkowicie bezpłatne dla uczestników.

Już 22 października, w niedzielę, następny turniej dla rocznika 2005. Będą fantastyczni goście honorowi !!!