Integracyjne Stowarzyszenie Kultury Fizycznej "Daj Szansę"

 Rok 2016

W I Mikołajkowym Halowym Turnieju rocznika 2007 przeprowadzonym w dniu 10 grudnia 2016 r.​ ​najlepszym bramkarzem został Adam Litwiniak ( Polonia Warszawa), najlepszym

 strzelcem Michał Korba ( Barca II) zaś MVP Paweł Czułowski ( Barca II)

Na prośbę znajomych wrzucam fotki z I Mikołajkowego Halowego Turnieju Piłkarskiego rocznika 2007. przeprowadzonego wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki w dniu 10 grudnia 2016 r. Żadne rewanżu Karpaty Lwów, jeszcze w niedzielę rozegrały mecz z SEMPem, a następnie zwiedzały Stadion Narodowy. Escola Varsovia nie do pokonania !! Świadczy ro o wysokim poziomie szkolenia dzieci i młodzieży w szkole prowadzonej przez Wiesława Wilczyńskiego. Gratulacje !!! Uwaga trenerzy, na życzenie wysyłamy bezpłatnie płytkę ze zdjęciami z turnieju.

 

Dopiero dzisiaj - tak naprawdę, zakończył się I Mikołajkowy, Halowy Turniej Rocznika 2007. Wśród ośmiu zespołów z całego kraju, bezkonkurencyjne były oba zespoły Esc. Varsavia, czyli szkółka Barcelony. Zajęły pierwsze i drugie miejsce.Trzecie, Karpaty Lwów, głodne gry na boiskach zimowych ( sztuczna trawa i ciepło w hali), pragnęły jeszcze zagrać w niedzielę. Zagrali "dogrywkę" z SEMPem ( Szkoła Edukacji Młodych Piłkarzy). Wynik nie jest istotny... Dzieci się świetnie bawiły....

Dziękujemy gościom z Canal+ ( Andrzej Twarowski, wytrawny znawca najlepszych lig i piłkarzy świata, był zaskoczony poziomem gry tych dzieciaków !). Sędziowie, trenerzy i organizator wybrali

( jednogłośnie !!) najlepszych piłkarzy turnieju:

Królem Strzelców turnieju został Michał Korba ( oczywiście z Barcelony) strzelec 14 bramek. MVP ( najlepszym zawodnikiem turnieju) został Paweł Czułowski ( oczywiście z Barcelony), zaś najlepszym bramkarzem został Adam Litiwiniak z warszawskiej Polonii. Drużyną, która zdobyła Puchar Fairplay, w zgodnej opinii sędziów z MZPN, został zespół KKS Kalisz !!! Dzieci grały niezwykle elegancko i zachowywały się bardzo przyjacielsko wobec innych zawodników turnieju. Brawo !!!!

W niedzielę 5 czerwca 2016 r.nasze stowarzyszenie zorganizowało XIII Wielki Mecz pod hasłem Nie dla rasizmu ! Na pięknym obiekcie Dolcan Arena w Ząbkach wystąpiły drużyny  piłkarskie Reprezentacji Dziennikarzy z drużyną Gwiazd. Medale, nagrody i upominki przygotowane i zaczyna się zabawa. W konkursach piłkarskich uczestniczyło mnóstwo dzieciaków. Konkurs strzałów na bramkę z pomiarem siły uderzenia ( szybkości piłki), strzelanie do bramki celnościowej, slalom z piłką czy rzuty karne to atrakcje dla dzieciaków. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i upominki, zaś najlepsi dodatkowe nagrody. Przed meczem red. Cezary Olbrycht odczytał apel UEFA do piłkarzy i kibiców, a wszyscy uczestnicy otrzymali treść tej odezwy na ulotce. Oby te hasła respektowali na stadionach !!!

Wszyscy stanęli wokół flagi UEFA, takiej, jaką wyprowadzają zawodnicy przed wszystkimi najważniejszymi meczami w Europie, z Ligą Mistrzów włącznie. Flagę i upominki otrzymaliśmy od UEFA. Dzięki Panie Patrick Gasser !!

Potem mecz. Wynik nie był tu ważny, ale z racji statystyk potwierdzam, że dziennikarze wygrali 3-2. Po trudnym meczu !! Potem wręczanie medali i pamiątkowych plakietek dla uczestników meczu, w tym sędziów oraz powołanie pierwszego Ambasadora naszego stowarzyszenia - Darka Górskiego, syna legendy. Będzie nas wspierał w naszych działaniach.

Niezwykle pożyteczna inicjatywa była wspierana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Relację telewizyjną z tego ciekawego wydarzenia przeprowadziła TVP Sport !! Dziękujemy !!!

Zwróciłem uwagę na wiele mieszanych małżeństw i ich dzieci.

NIE DLA RASIZMU !! RESPECT !!!

 

​II Międzynarodowy Turniej Juniorów o Puchar Stowarzyszenia „Daj szansę” i XII Mecz FARE pod hasłem „ NIE DLA RASIZMU !” W dniach 17 i 18 października 2015 r. nasze stowarzyszenie zorganizowało – przy współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki, kolejny turniej dla piłkarzy rocznika 2002. Podobnie jak w ubiegłym roku, turniej miał szeroki zasięg, gdyż oprócz zespołów krajowych, wystąpiły dwa zespoły ukraińskie. W turnieju wystąpiły następujące kluby: „KARPATY” Lwów, „WOŁYŃ” Łuck, „RUCH” Chorzów, „AKADEMIA PIŁKARSKA 21” Kraków, „POLONIA” Warszawa, „ZNICZ” Pruszków, „LEGIONOVIA” Legionowo i „BŁONIANKA” Błonie. W tym roku, zespoły rocznika 2002 rozgrywają już mecze na pełnowymiarowych boiskach w jedenastoosobowych składach. Sędziowali profesjonalni sędziowie, wydelegowani przez Wydział Sędziowski MZPN ( Kol. Przewodniczący WS, Pan Jarosław Chmiel – dziękujemy !!!).

Turniej uroczyście otworzyła Minister Edukacji, Pani Joanna Kluzik-Rostkowska. W imieniu stowarzyszenia „Nigdy więcej” przemówił Jacek Purski. Obecny był „Król Kibiców” Andrzej „Bobo” Bobowski. Wspomagała nas dzielnie kilkudziesięcioosobowa ekipa dzieci pobliskiej Szkoły Podstawowej nr. 65, ubrana w okolicznościowe koszulki turnieju i UEFA.

Rozlosowane drużyny ( przy rozstawieniu zespołów ukraińskich ) rozgrywały mecze w dwóch grupach po 4 zespoły w systemie „każdy z każdym”. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, grały między sobą o finał i 3 miejsce. Najbardziej dramatyczna walka rozegrała się w grupie A, gdzie w ostatniej kolejce „Karpaty” Lwów pokonały późniejszego zwycięzcę turnieju „Znicz” Pruszków 1:0 i trzy zespoły: „Polonia”, „Znicz” i „Karpaty” miały po 6 punktów. Zgodnie z regulaminem turnieju, zadecydowała t.zw. „mała tabela”. Z walki o finał odpadły „Karpaty”. Zadecydowała jedna bramka ( niestrzelony karny „Zniczowi” !) i najlepszy – w opiniach wszystkich zespół, zagrał o – dopiero - 5 miejsce. O tej pozycji zadecydował pierwszy, przegrany mecz ( 0:2) przez „Karpaty” z „Polonią”. Zapewne wpływ na wynik pierwszego meczu, miały nocne przygody zespołu ze Lwowa, bowiem autokar, którym podróżował zespół, zapalił się i po wielu perturbacjach, zespół dotarł do hotelu późno w nocy. Zaś rano, jako pierwsi rozgrywali mecz. Niestety przegrany… W następnych meczach nie dawali szans przeciwnikom. Cóż, taka jest piłka….

Podkreślić należy, iż drużynę z Łucka reprezentowała drużyna rocznika 2003, która jednak dawała radę starszym rywalom. Otrzymali oni zespołową nagrodę FAIR PLAY, gdyż w całym turnieju nie otrzymali ŻADNEJ (!!) żółtej ani czerwonej kartki. Końcowa tabela przedstawia się następująco:

I miejsce: „Znicz” Pruszków, w finale pokonał 3:0 „Legionovię” ( II miejsce).

III miejsce zajęła „Polonia” Warszawa, pokonując AP21 Kraków ( IV miejsce) 2:0.

O V miejsce, w bratobójczym pojedynku „Karpaty” pokonały „Wołyń” 3:0, zaś VII miejsce zajęła „Błonianka” pokonując 1:0, renomowany „Ruch” Chorzów.

Rada turnieju, złożona z sędziów, trenerów, kierowników drużyn i organizatorów, przyznała nagrody specjalne ( statuetki i torbę z extra nagrodami; m.in. plecak Lewandowskiego – dziękujemy Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej!!)

- najlepszym zawodnikiem turnieju ( MVP) został uznany zawodnik „Karpat”: Sviatoslav Petrosiuk, grający z numerem 21.

- „Królem Strzelców” został zawodnik AP21 Kraków – Robert Prochownik, grający z 11tką, strzelec 5 bramek.

Finałowe mecze naszego turnieju były niezwykle zacięte, ale faworyci potwierdzili swoje wysokie umiejętności. W meczach finałowych warszawska Polonia pokonała bardzo silny zespół Akademii Piłkarskiej 21 z Krakowa i zajęła III miejsce, zaś w wielkim finale ZNICZ Pruszków pokonał Legionovię 3-0 i zdobył złoty Puchar stowarzyszenia "Daj szansę" i złote medale.

Końcowa klasyfikacja:

1. Znicz Pruszków

2. Legionovia Legionowo,

3. Polonia Warszawa,

4. AP21 Kraków,

5. Karpaty Lwów,

6. Wołyń Łuck,

7. Błonianka Błonie,

8. Ruch Chorzów.

Komitet organizacyjny obraduje. Nagrodę FAIR PLAY otrzymała drużyna Wołyń Łuck, która w całym turnieju nie złapała ŻADNEJ żółtej karki ! Nagrody ( puchary, medale i upominki) otrzymały wszystkie zespoły i każdy zawodnik.Po zakończeniu turnieju, można z satysfakcją powiedzieć: udało się !! Wszystko było super, z wyjątkiem pogody... Mój tata pogadał z Bobo - Królem Kibiców o starych gwiazdach i tamtej piłce. Przypominam, ze Andrzej Bobowski kandyduje do Sejmu z Warszawy.

Końcowa tabela, wypełniona "tymi ręcami"....

Mam wielką satysfakcję, że udało przeprowadzić się to wydarzenie. Puchary i medale wręczali- niezawodny nasz przyjaciel Andrzej Strejlau i - reprezentujący MSiT znakomity sportowiec, szef sportu wyczynowego w MSiT Pan Kajetan Broniewski. Pełna relacja z turnieju i rozegranego po nim meczu NIE DLA RASIZMU jutro.